EN|RU|UK
 Політика України
  3009  41

 Міноборони планує впровадити 41 стандарт НАТО до кінця року, 126 - вже застосовуються

минобороны армия всу

У Міністерстві оборони України хочуть до кінця року запровадити ще 41 стандарт Організації Північноатлантичного договору (НАТО) як національний стандарт.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, про це сьогодні на брифінгу повідомив прес-секретар Міністерства оборони України полковник Максим Праута.

Він розповів, що на виконання дорожньої карти реформ у Міноборони триває робота з нормативно-правового забезпечення заходів реформування.

Читайте також: Британія готова розширити сфери надання допомоги українській армії, - голова Міноборони Ланкастер

Зокрема, на цей час Адміністрацією Президента, Верховною Радою та Кабінетом Міністрів затверджено 58 нормативно-правових актів, підготовлених оборонним відомством.

"Ці документи стосуються удосконалення питань підготовки держави до оборони, реформування Міністерства оборони, Генерального штабу та інших органів військового управління, підвищення рівня соціальних і правових гарантій військовослужбовців тощо", - сказав Праута.

Зараз на розгляді в органах державної влади перебуває ще 32 проекти нормативно-правових актів, опрацьованих Мінборони.

Також читайте: 22 військові частини перейдуть на нову систему харчування за стандартами НАТО до кінця року, - Міноборони

Водночас, речник повідомив, що на цей час у діяльність оборонного відомства та Збройних Сил України запроваджено 126 стандартів Організації Північноатлантичного договору (НАТО).

"Розроблено 84 національних та військових нормативних документи з питань стратегічного планування розвитку спроможностей Збройних Сил України, застосування Повітряних та Військово-Морських Сил, військового зв'язку, балістичного захисту військовослужбовців та захисту від лазерного випромінювання, протидії саморобним вибуховим пристроям, тилового та медичного забезпечення, топогеодезичної служби", - додав він.

У зв'язку з цим, Праута відзначив, що вимоги стандартів НАТО враховуються під час розроблення оперативно-стратегічних та оперативно-тактичних вимог, тактико-технічних завдань на створення і модернізацію озброєння та військової техніки.

Окрім того, розпочато роботу щодо створення національної системи розробки та постановки на виробництво озброєння та військової техніки з урахуванням стандартів НАТО.

Також читайте: Право України на повноцінне членство в НАТО не може бути під питанням, - Вершбоу

За словами речника, опрацьовується питання створення системи державного гарантування якості продукції оборонного призначення в Україні відповідно до стандартів та публікацій НАТО.

"Подано пропозиції до Програми національної стандартизації щодо впровадження до кінця цього року 41 технічного стандарту НАТО як національні стандарти", - заявив Праута.

Також до кінця року сплановано впровадження стандартів НАТО з питань застосування Сухопутних військ, Повітряних Сил Збройних Сил України та фінансового забезпечення.Источник: https://ua.censor.net.ua/n453677
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору