EN|RU|UK
 За кордоном
  61893  139

 300 китайців взяли штурмом пором на Байкалі і напали на екіпаж: "Мужик вдарив дочку по обличчю, вибив їй зуб, вихопив сумку, вдаряє їй ззаду по хребту, весь натовп кинувся"

байкал

На Байкалі натовп із 300 китайських туристів спробував узяти штурмом пором і напав на членів екіпажу. Інцидент стався через великий наплив туристів на острів Ольхон, коли там зламався один із трьох поромів, які обслуговують переправу - "Семен Батагай".

Незважаючи на те, що бійка сталася ще 29 липня, про неї стало відомо тільки зараз після повідомлення про те, що сталося в одному з місцевих ЗМІ. Телеканал "Звезда" зв'язався з капітаном порома "Ольхонські ворота" Сергієм Сизиковим, який був безпосереднім учасником тих подій і відразу після них звільнився, а також з компанією "Східно-Сибірське річкове пароплавство", яка обслуговує пором, передає Цензор.НЕТ.

Острів Ольхон традиційно є найпопулярнішим серед туристів місцем на Байкалі, який улітку відвідують десятки тисяч людей. Цього року на тлі напливу гостей у липні сталася поломка порома "Семен Батагай", і на лінії між материком і островом залишилися курсувати тільки два пороми - "Ольхонські ворота" і "Шляховик". На переправі моментально утворилися величезні черги, а на острові залишилися заблокованими сотні туристів, які не могли виїхати з Ольхона. При цьому більшість іноземних туристів були громадянами Китаю.

Як розповів Сергій Сизиков, який на той момент був капітаном порома "Ольхонські ворота", інцидент стався, коли він, керуючи поромом, пришвартувався до пристані на острові. Сизиков ледве встиг вивантажити машини і людей, як сталася нештатна ситуація, в якій, за його словами, постраждала його дочка, яка працювала на тому ж поромі мотористом.

"Остання машина вийшла з порома і людей 300 кинулися на пором. Дочка хотіла затримати їх - у нас же треба спочатку машини загнати, а потім нам належить 96 осіб пасажирів на пором брати. Оскільки всього 96 рятувальних засобів, а їх людей 300 кинулося, навіть не дали нам машини завантажити. Тож, я почав піднімати апарель, а один мужик, середнього віку вдарив дочку по обличчю, вибив їй зуб. Вони всі з баулами, з сумками, хапає сумку, вдаряє їй ззаду по хребту, весь натовп кинувся", - розповів Сергій Сизиков телеканалу "Звезда".

За словами Сизикова, туристом, який напав на його дочку, був турист із Китаю. Після агресивних дій приїжджого капітан, як він сам зізнався, "дав йому у відповідь". Після цього Сергій Сизиков підняв апарель (пологий майданчик на поромах для з'їзду техніки) і відплив на поромі в сторону материка, не завантажившись машинами і людьми.

"А якби вони всі зайшли, то ми могли б і потонути, ну звичайно. 300-400 осіб - куди? Мене не били, проте дочці дісталося, вона у мене працювала рульовим. І охорона нічого не могла зробити", - пояснив свої дії капітан Сизиков.

За його твердженням, в момент інциденту на переправі з боку Ольхона був поліцейський наряд ППС з Братська, але "вони стояли в стороні", заявив Сизиков. При цьому сам капітан після того, що сталося в поліцію не звертався.

"А чого я буду звертатися в поліцію? Вони їй дали (вдарили дочку. - Ред.) - я їм. Не схотіли піднімати шум", - прокоментував Сизиков.

За його словами, наплив китайців на байкальський острів Ольхон за останній час збільшився настільки, що не вписується ні в які норми.

"Ми кожен день стримували цих китайців - але не піде на це ніхто. Це неможливо ж. Така кількість їх їде - це жах від самого січня і досі всі їдуть і їдуть. Я хочу, щоб на майбутнє робили якісь накопичувачі. Дозволено, припустімо, 50 осіб групу пропустити, все - група зайшла. Але не в такій кількості ж заходити на пором", - заявляє капітан.

Після інциденту Сергій Сизиков звільнився зі Східно-Сибірського річкового пароплавства. Інформацію про це сайту телеканалу непрямо підтвердила керівник відділу реклами та зв'язків з громадськістю відомства Дар'я Фатіна.

За її словами, в пароплавстві працювали відразу п'ять Сизикових - всі члени однієї сім'ї. З двома з них припинено договір за власним бажанням, з ким саме - Фатіна не уточнила. У Східно-Сибірському річковому пароплавстві також підтвердили сам факт бійки на поромі, не розкриваючи її деталей.

"Дійсно, бійка була. Коли у нас був дуже великий потік туристів із Китаю. Як виражалися очевидці, туристи брали штурмом пором", - сказала представник Східно-Сибірського річкового пароплавства.

При цьому сам Сергій Сизиков заявив, що його нібито змусили звільнитися.
"Я 32 роки відпрацював на цих поромах, і мене змусили звільнитися. Як собаку викинули, добре, що не як Муму втопили ще", - сказав Сергій Сизиков, не уточнивши, чому його нібито змусили звільнитися.

У прес-службі МВС по Іркутській області не стали коментувати те, що трапилося на підставі того, що ніяких заяв про те, що трапилося в поліцію не надходило.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n453710
VEhrNGRrdzVSME13V1ZCU1owNUROREJNWmxGMlNIcFJkamxES3pCWlJGRjJkRU00Wms1RFVqQk1SRkYxWkVNMk1FeEVVWFV6ZWxGdGRFTTBNRmxNVVhOT1F6Vm1Ua05uTUV3M1VtZGtSMWN3V1RrNE1FdElVWFZPUTNnd1dtSlNaMEU5UFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору