EN|RU|UK
 Економіка
  8508  53

 Газовий Дюссельдорф+ і вугільний Роттердам+ ідентичні, - голова НКРЕКП

Принципової різниці між затвердженими формулами Роттердам+ щодо вугілля і Дюссельдорф+ щодо газу немає.

Про це заявив голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики й комунальних послуг Дмитро Вовк у інтерв'ю виданню "Новое время", повідомляють Українські новини.

"За показниками формули ідентичні - середнє значення відповідного commodity (сировинного) індексу за останні 12 місяців з урахуванням логістики, скориговане на показники якості, а саме калорійність. За структурою ринку природний газ і енергетичне вугілля також ідентичні - нині забезпечення власними ресурсами - близько 70%, решту 30% потрібно імпортувати", - заявив Дмитро Вовк. Голова НКРЕКП також зазначив, що обидві формули прийнято як перехідний етап у процесі лібералізації українського енергоринку.

"Обидві формули прийнято як перехідний етап до лібералізації ринку, вони мають фундаментальне обґрунтування і спрямовані на забезпечення власними енергетичними ресурсами. Більш ніж раціонально для держави розвивати свою енергонезалежність і знижувати навантаження на покупку валюти", - сказав він.

27 квітня 2016 року КМУ ухвалив постанову №315, якою зрівняв ціни на газ для промисловості і населення. Цим же рішенням визначено формулу ціни газу, в основі якої лежать котирування в європейському хабі NCG (поблизу німецького міста Дюссельдорф) + доставка до українсько-словацького кордону.

3 березня 2016 року НКРЕКП ухвалила постанову №289, в якій затвердила нову методологію розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (ОРЦ). Відповідно до цієї методології, вугільна складова в тарифі на електроенергію заснована на котируваннях вугільного хаба ARA (Роттердам) + доставка в український порт.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n453979
VEhrNGRrdzVRM293VEVSUmRETjZVWE4wUjBRd1RGQlNiSFJETnpCTWRsSnFNM3BSYm1SRFlUQkxSRkZzWkVOaE1FbzRQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору