EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  4563  22

 Мін'юст запропонував ввести обов'язкову нотаріальну форму договорів оренди землі

Міністерство юстиції України ініціює введення обов'язкової нотаріальної форми для договорів оренди земельних ділянок.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив заступник голови парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко.


Як зазначив він на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", про це йшлося на нараді під головуванням першого віце-прем'єр-міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва в четвер у Києві.Крім цього, за словами Бакуменка, Мін'юст пропонує під час затвердження форми договорів оренди встановити можливість їх завірення за межами нотаріального округу, а також передбачити заходи для запобігання будь-яким зловживанням у цій сфері.

Заступник голови аграрного комітету, своєю чергою, вважає за необхідне на нормативно-правовому рівні вирішити питання перенесення з Державного земельного кадастру до Державного реєстру майнових прав відомостей про реєстрацію прав на землю, а також передбачити механізми, щоб уникнути подвійної реєстрації.


Він також повідомив, що аграрний комітет ВР створив робочу групу з розробки проекту закону про захист майнових прав власників і користувачів земельних ділянок, протидію незаконному поглинанню та захопленню підприємств аграрного сектора. До неї увійшли народні депутати, представники Міністерства аграрної політики й продовольства, Мін'юсту, Міністерства внутрішніх справ, Держгеокадастру та галузевих асоціацій.

Нагадаємо, в Україні з 2002 року діє мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. Парламент кілька разів продовжував його дію. У зв'язку з цим землю в країні використовують в основному на умовах оренди.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n454508
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору