EN|RU|UK
 Політика України
  24255  65

 Клімкін про заяву Кремля щодо миротворців ООН на Донбасі: "Я вбачаю в цьому елемент своєрідної політичної шизофренії"

климкин

Кремлівський варіант залучення миротворців на Донбас є передбачуваною маніпуляцією і містить елементи "політичної шизофренії".

Як інформує Цензор.НЕТ, про це міністр закордонних справ Павло Клімкін сказав в інтерв'ю "Укрінформу".

"Це очікувана маніпуляція, яка, перш за все, полягає в тому, що Росія прагне до визнання підтримуваних нею терористів на окупованій частині Донбасу. Це марна спроба перевести весь мирний процес у якусь віртуальну реальність. І збити все те, чого ми досягли за цей час за допомогою наших партнерів", - сказав міністр.

Друга маніпуляція, як вказав Клімкін, полягає в спробі розмістити миротворців тільки уздовж лінії розмежування.

"Це вже реальний шлях до заморожування тієї ситуації, яка є. Тобто тут маємо прагнення Росії легалізувати свою колонію, свій протекторат на окупованій частині Донбасу", - сказав міністр.

Глава українського МЗС вважає ініціативи Кремля позбавленими сенсу.

"Більш того, я вбачаю в цьому й елемент своєрідної політичної шизофренії. Москвою нібито декларується прагнення допомогти ОБСЄ, місії СММ (Спеціальна моніторингова місія - ред.). Але як? Розмістивши миротворців тільки уздовж лінії розмежування! Це ж навпаки, тільки ускладнить роботу СММ, тому що не можна мати дві місії з різним територіальним мандатом. Це таке безумство, що одночасно і смішно, і сумно ...", - підкреслив Клімкін.

При цьому він вказав, що і в Україні, і в країнах-членах ООН ці спроби маніпулювання всі добре розуміють.

Нагадаємо, 5 вересня президент РФ Володимир Путін висловив думку, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішла б на користь урегулюванню конфлікту на сході України, і доручив МЗС РФ внести відповідний проект резолюції на розгляд РБ ООН.

"... ці сили повинні бути в зв'язку з цим на лінії розмежування і ні на яких інших територіях... вирішення цього питання має відбутися не інакше, як після розведення сторін і відведення важкої техніки, і це не може бути вирішено без прямого контакту з представниками самопроголошених республік, ДНР і ЛНР", - сказав В.Путін.

Перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко заявила, що про введення миротворчої місії ООН на лінії зіткнення на сході України не може бути й мови, миротворці повинні бути введені на всю окуповану Росією територію України.

Пізніше постпред РФ при ООН Василь Небензя повідомив, що у вівторок російська сторона направила проект резолюції про розміщення миротворців на Донбасі генеральному секретареві ООН і голові Ради безпеки ООН.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n454538
TUV4RVVYTTVSMEV3VEZoU1oyUkhWekJaT0djd1dVUlJkblJIUWpCYVlsSnNlVVJSZGpsSFFUQk1OMUpuZEVNMFNVNUhSREJNY2xKblRrTjNNRnBtVVhaa1F6Uk1lUzlSYlhSRE56QmFZbEYyVGtNMk1GcGlVWFpUT0hZd1RIcFJkVTVIUVRCTU4xSm5kRU41TUV3M1VtZE9SMGN3V2xvNE1FbzNVV3RrUTJnd1NWSTRNRXRFVVhaMFIwSXdXbUpTYW5jOVBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору