EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  16915  158

 Москаль: Новий закон про освіту порушує мовні права нацменшин і його потрібно ветувати

москаль закарпатье

Голова Закарпатської ОДА служба Геннадій Москаль закликав Президента Петра Порошенка ветувати новий закон про освіту.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Москаля, інформує Цензор.НЕТ.

Москаль вважає, що новий закон про освіту не відповідає Європейській хартії регіональних мов або мов меншин, яку Україна ратифікувала в 2003 році, Закону "Про національні меншини в Україні" та міжнародним договорам, укладеним Україною із сусідніми країнами.

"Низка положень ухваленого закону суперечать двостороннім договорам України із сусідніми країнами, зокрема, Молдовою, Румунією, Угорщиною, які передбачають зобов'язання України щодо забезпечення мовних прав національних меншин", - йдеться в повідомленні.

Москаль вважає, що захищати українську мову потрібно, але не обмежувати водночас мови національних меншин. Він стверджує, що абсолютна більшість депутатів, які голосували за новий закон, не є вихідцями з багатонаціональних регіонів, тому не розуміють їхню специфіку.

"Закарпаття - багатонаціональна область, у нас положення Європейської хартії регіональних мов застосовуються відразу до трьох мов - румунської, словацької та угорської ... Звертаюся до Президента України Петра Порошенка з проханням ветувати прийнятий закон або повернути його до Верховної Ради України з правками", - цитує Москаля прес-служба.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту. "За" відповідне рішення проголосували 255 депутатів.

Згідно з новим законом національним меншинам гарантується право на навчання рідною мовою одночасно з українською мовою лише в окремих класах (групах) комунальних установ дошкільної та початкової освіти.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n454556
VEhrdlVXNU9ReXN3V1VoUmRYUkRkekJNZGxKcVF6aDJNRXhtVVhOT1F6WXdURGRSZGxoNlVYWjBSMEl3VEV4U2JIUkhRekJNUWpnd1RIcFJkblJEZVRCTVFUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору