EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  2018  34

 Поважаючи самих себе, ми допоможемо світу поважати нас: у грудні виповнюється 100 років української дипломатії

мид геращенко

100-річчя сучасної української дипломатії не може пройти буденно і невиразно. Наша держава не може дозволити собі такі провали пам'яті.

Про це йдеться у матеріалі видання "День", інформує Цензор.НЕТ.

22 грудня 1917 Володимир Винниченко та Олександр Шульгин підписали акт про заснування Генерального секретаріату міжнародних справ - першого українського Міністерства закордонних справ у XX столітті.

"Ця дата визначає масштабний історичний простір. Ідеться і про буквальний початок професійної діяльності багатьох поколінь українських дипломатів, і про гідну пам'яті українських патріотів, політиків, митців, діячів культури, які протягом століття на рідній землі та за її межами дбали про нашу присутність на карті світу", - стверджують автори статті.

На їхню думку, гідне відзначення цієї дати має стати виразним посланням і нашому суспільству, і світові про те, що "українці народжені не вчора, в основі наших дій - велика традиція, яка заслуговує на повагу".

Така подія, підкреслюють автори публікації, стане доброю нагодою для Президента України як керівника зовнішньополітичної діяльності нашої держави озвучити головні орієнтири нашої зовнішньої політики та її найважливіші завдання: протидія агресору, консолідація сил для захисту міжнародного права та цивілізованого світоустрою, отримання колективних гарантій безпеки для України і її масштабна культурна відкриття світу - повернення на світову "ментальну" карту.

"Сторіччя української дипломатії, як і століття нашої національної революції та утвердження сучасної державності не можуть пройти в сірій і невиразній посередності... Поважаючи самих себе, ми допоможемо світу поважати нас", - резюмують автори матеріалу.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n454583
VEhrNGRrdzVRekF3VEdwUmRqbEROekJNTjFGMlRrTjNNRmxNVW14MFIxQm1Ua2RQTUV4TVVteDBRemN3VEZoUmRWRTlQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору