EN|RU|UK
 Політика України
  9293  203

 Додон закликав Київ переглянути закон про освіту: "Уже була величезна кількість реакцій від румунів і молдаван, які живуть в Україні"

додон

Президент Молдови вважає, що новий закон про освіту призведе до скасування системи освіти рідною мовою для представників етнокультурних меншин в Україні.

"Висловлюю занепокоєння долею широкої спільноти румунів і молдаван, які проживають на території України", - заявив Додон, передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

Він зазначив, що одним з основних завдань демократії є захист прав етнічних меншин, терпимість до культури і традицій меншин, повага їхнього бажання виховувати дітей їхньою рідною мовою.

Читайте також: Норма про мову навчання в законі "Про освіту" відповідає Конституції і Європейській мовній хартії, - Міносвіти

"Висловлюю стурбованість становищем великої спільноти румунів і молдаван, які проживають на території України, громади, яка зараз ризикує зазнати денаціоналізації внаслідок несправедливого закону, введеного в Києві", - заявив Додон.

Президент Молдови стверджує, що новий закон про освіту призведе до скасування системи освіти рідною мовою для представників етнокультурних меншин в Україні.

"Уже була величезна кількість реакцій від румунів і молдаван, які живуть в Україні, так само як і від інших етнічних груп, які просять допомоги з боку сусідніх країн і міжнародних організацій і закликають їх до негайної реакції", - зазначив Додон.

Також читайте: Будапешт припиняє підтримку важливих для України рішень у міжнародних організаціях через новий закон про освіту, - МЗС Угорщини

При цьому із заяви президента Молдови випливає, що він звертається не до української влади, а до київської влади.

"Як президент Республіки Молдова звертаюся до київської влади із закликом переглянути свою нову політику щодо етнокультурних меншин. Нагадую їм, що в Молдові права української громади дотримуються", - заявив Додон.  Коментувати
  Сортувати:
  у вигляді дерева
  за датою
  за ім’ям користувача
  за рейтингом
  Сторінка 3 з 3
  <<<1 2 3
  Сторінка 3 з 3
  <<<1 2 3
   
   
   
   
   
   вгору