EN|RU|UK
 Економіка
  2283  6

 Нову злітну смугу в Одесі можна побудувати за 18 місяців, - експерт

Президент України дав доручення Кабінету Міністрів і профільним державним відомствам побудувати нову злітно-посадкову смугу в Одеському аеропорту до кінця 2019 року. Перші 500 млн грн будуть виділені вже до кінця поточного року.

На думку експерта авіаційної галузі, головного редактора інтернет-порталу "Авіабіз" Богдана Долінце гарантії Петра Порошенка про будівництво нової злітно-посадкової смуги вселяють оптимізм, що проект буде реалізований до кінця 2019 року без збоїв із виділенням фінансування.

"Будівництво злітно-посадкової смуги в Одесі є стратегічним напрямком у державній програмі розвитку аеропортів України. Якщо не буде збоїв із виділенням грошей, смугу можна зробити за 18-20 місяців "під ключ", - говорить експерт.

На будівництво нової злітно-посадкової смуги з усіма інфраструктурними об'єктами Одеського аеропорту закладено близько 2 млрд грн. До кінця поточного року планується виділити 500 млн грн. Інша частина коштів надійде в наступному і 2019 роках. За дорученням Петра Порошенка, нова смуга повинна бути введена в експлуатацію через два роки.

За словами Богдана Долінце, з моменту початку робіт міжнародна популярність Одеського аеропорту зросте. Цьому посприяє і факт того, що реалізація проекту перебуває під особистим контролем Петра Порошенка.

"Нова смуга дасть змогу міжнародним компаніям використовувати середні і великі літаки, а значить і розглядати можливість польотів в аеропорт Одеси. Підкреслю, що зацікавленість повітряними воротами Південної Пальміри дуже висока серед найбільших міжнародних авіаперевізників. Єдиним фактором, який їх стримує від польотів є застаріла злітно-посадкова смуга, яка не дозволяє приймати широкофюзеляжні пасажирські і вантажні далекомагістральні лайнери. Як тільки почнеться процес будівництва, який проходитиме під особистим контролем Президента України, міжнародні перевізники почнуть запитувати технічні характеристики смуги, умови обслуговування. А вже на завершальній стадії будівництва укладатимуться контракти. Це позитивно вплине на зростання пасажиропотоку й обсягів перевезених вантажів", - говорить Долінце.

Як відомо, 8 вересня 2017 року, на місці будівництва нової злітно-посадкової смуги, прем'єр-міністр України і губернатор Одеської області в урочистій обстановці заклали символічну капсулу з посланням для наступних поколінь.

Протяжність смуги становитиме 2800 метрів. ВПП буде включати комплекс рульових доріжок і обладнання, що забезпечує захід на посадку за категорією III-а (ІКАО). Під будівництво виділена земельна ділянка, отримано висновок експертизи проектно-кошторисної документації, затверджений титул будови. Несна спроможність нової смуги буде вдвічі більше діючої (класифікаційне число здатності покриття (PCN) нової смуги - 64 проти 35 існуючої).


Источник: https://ua.censor.net.ua/n454927
VEhrNGRrdzVRM2N3VEZoU1owNURLekJNTDFGMmRFZEJNRmxLT0RCS04xRjBUa014TUZsSVVYTkJQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору