EN|RU|UK
 Політика України
  1132  11

 Гройсман доручив Гриневич і Климкіну проконсультувати послів ЄС щодо норм закону про освіту: "Думаю, питання буде врегульовано"

школа

Прем'єр Володимир Гройсман доручив міністру освіти і науки Лілії Гриневич і міністру закордонних справ Павлу Климкіну провести консультації з послами країн Європейського Союзу з питання мовних норм нової редакції закону "Про освіту".

Про це він повідомив журналістам, передає Цензор.НЕТ із посиланням на lb.ua.

"Учора я дав доручення міністру закордонних справ і міністру освіти ... щоб вони разом зібралися і провели зустріч із послами країн Європейського Союзу і абсолютно повністю пояснили деталі закону ... Я думаю, питання буде врегульовано", - сказав він.


Гройсман наголосив, що Україна є толерантною державою, і її політика відповідає всім зобов'язанням, зокрема щодо мов національних меншин.

Водночас Прем'єр підкреслив, що не менш важливим є питання державної мови, яку повинні застосовувати на всій території країни.

"Закон про освіту дає всі можливості забезпечити формальний доступ до мов національних меншин, а з іншого боку - надати можливості для розвитку нашої рідної української мови", - додав він.


Нагадаємо, що офіційна влада Угорщини, Румунії та Молдови висловили стурбованість новим українським законом про освіту, а Польща закликала Україну до консультацій щодо його застосування у школах.

Нова редакція закону "Про освіту" передбачає, що діти, які підуть до школи з 1 вересня 2018 року, зможуть навчатися рідною мовою тільки в початковій школі - перші чотири роки. З п'ятого класу всі предмети повинні викладати українською мовою.
  Коментувати
  Сортувати:
  у вигляді дерева
  за датою
  за ім’ям користувача
  за рейтингом
   
   
   
   
   
   вгору