EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  29514  251

 У МЗС РФ обурені "українізацією освіти": Ухвалений закон утискає інтереси мільйонів російськомовних жителів України

мид рф

У МЗС РФ обурені "українізацією освіти" в Україні.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, про це йдеться в коментарі МЗС Росії.

Хоча в законі "Про освіту" "російська мова не згадується, очевидно, що головною метою нинішніх українських законотворців є максимальне обмеження інтересів мільйонів російськомовних жителів України, насильницьке встановлення в багатонаціональній державі моноетнічного мовного режиму", - впевнені в російському МЗС.

Читайте також: Гройсман доручив Гриневич і Климкіну проконсультувати послів ЄС щодо норм закону про освіту: "Думаю, питання буде врегульовано"

"Розглядаємо цей крок як спробу "майданної" влади здійснити повну українізацію освітнього простору країни, що прямо суперечить як її Конституції, так і взятих Києвом на себе міжнародних зобов'язань у гуманітарній сфері", - переконані в російському зовнішньополітичному відомстві. При цьому там відзначають, що Москва в такій оцінці дій української влади не самотня.

"З різкою критикою згаданого закону вже виступили зовнішньополітичні відомства Угорщини, Польщі, Румунії, а також президент Молдови", - додали в МЗС РФ.

"Зі свого боку переконані в затребуваності колективних зусиль, у тому числі на "майданчиках" міжнародних організацій, з метою протидії політиці владних структур України, що зневажають загальновизнані праволюдські стандарти", - заявили російські дипломати.

Читайте також: Україна буде гарантувати вільний розвиток мов нацменшин, - Клімкін

Росія в березні 2014 року після введення військ окупувала український Крим і почала дестабілізовувати обстановку на Донбасі.

РФ поставляє терористам "ЛДНР" озброєння і направляє на Донбас найманців і свої регулярні війська. З середини квітня 2014 року кількох районах Луганської та Донецької областей тривають бойові дії.

12 жовтня 2016 року президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія була змушена "захищати російськомовне населення" на Донбасі і в Криму.

5 вересня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон "Про освіту", який передбачає введення 12-річної середньої освіти для дітей, які підуть до школи наступного року. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для здобуття освіти поряд з державною -мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд з державною мовою.

Також читайте: Норма про мову навчання в законі "Про освіту" відповідає Конституції і Європейській мовній хартії, - Міносвіти

МЗС Румунії висловило стурбованість у зв'язку з нормами цього закону щодо мови навчання представників національних меншин України. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що його країна не буде підтримувати ініціатив України в міжнародних організаціях у зв'язку з нормами нового закону про освіту, що стосуються мов навчання представників національних меншин України.

При цьому Посольство США привітало Україну з ухваленням нового закону про освіту.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n454947
VEhrNGRrdzVRek13VEVSUmRYUkRLekJNTVRnd1REZFNaMlJEZVRCYVlsSm5kRU4zWms1RE9EQk1OMUZ6ZEVOM1prNURZekJLWmxGdlUwUlJiMDVEYXc9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору