EN|RU|UK
 Політика України
  13011  29

 Держвиконавці писали довіреність на сторонню людину на доступ до своїх мільйонних винагород, - "Наші гроші". ВIДЕО

Перед тим, як отримати багатомільйонні винагороди, співробітники виконавчої служби синхронно писали довіреність на доступ до їхнього зарплатного рахунка на ім'я маловідомої їм особи.

Про це йдеться в сюжеті Аліси Юрченко "Міністерство винагород" для програми "Наші гроші з Денисом Бігусом", передає Цензор.НЕТ.
...
"9 грудня 2016 року, в день подання заяви на отримання винагороди, щонайменше два державні виконавці одночасно видали довіреність із правом зняття частини коштів з їхніх рахунків чоловікові на ім'я Микола Лисенко. Держвиконавці Андрій Назаровець і Максим Борейко видали довіреність в один день, одній і тій же особі, на однаковий, тримісячний термін, і засвідчили їх у одного і того ж нотаріуса", - з'ясували журналісти.

Також читайте: НАБУ виявило змову в порту "Южний", двом компаніям виписано багатомільйонний штраф

"Андрій Назаровець просив і отримав на рахунок 14 млн грн винагороди за стягнення ним 710 млн боргу з "Укрзалізниці" в інтересах ПУМБу та ТАСкомбанку. Виконавець запевняє, що винагороду отримав у повному обсязі. Пояснювати факт написання довіреності на ім'я Лисенка Назаровець спочатку відмовився, потім повідомив, що прагнув швидше зняти кошти, щоб вони не згоріли в банку (рахунки обслуговує Райффайзен Банк Аваль). Ким йому доводиться Лисенко, Держвиконавець Назаровець пояснювати відмовився", - наголошується в журналістському розслідуванні.

Держвиконавці писали довіреність на сторонню людину на доступ до своїх мільйонних винагород, - Наші гроші 01Держвиконавці писали довіреність на сторонню людину на доступ до своїх мільйонних винагород, - Наші гроші 02

Журналістка Аліса Юрченко говорить з екс-держвиконавцем Максимом Борейком

"Максим Борейко претендував на винагороду менше мільйона. Довіреність він дав в один день із Назаровцем, однак за тиждень, 15 грудня, майже одночасно з фактичним отриманням своєї винагороди, Максим Борейко через іншого нотаріуса анулював довіреність на ім'я Миколи Лисенка. Незабаром Борейко був звільнений з Мін'юсту. На це вказує його декларація перед звільненням, розміщена в державному реєстрі декларацій, і резюме на сайті з пошуку роботи. Це свідчить про те, що Борейко відмовився ділитися своєю винагородою. З початку по телефону він погодився зустрітися з журналістами програми і поговорити про виплату винагороди та довіреності, але незабаром перестав брати трубку. Він встиг повідомити тільки, що про Миколу Лисенка, якому видав довіреність, фактично нічого не знав", - з'ясували журналісти.

Дивіться також: Санкції США змусили Медведчука переоформити мільярди на дружину, - "Главком". ФОТОрепортаж
Держвиконавці писали довіреність на сторонню людину на доступ до своїх мільйонних винагород, - Наші гроші 03

Андрій Назаровець, держвиконавець-мільйонер

Нагадаємо, норма про те, що держвиконавці мають право на отримання 2% винагороди від суми стягнутого ними боргу, запрацювала в жовтні 2016 року. У проекті постанови Кабміну, що регулює розмір винагороди держвиконавців, спочатку містилися граничні обмеження суми, однак вони зникли з тексту напередодні ухвалення урядом. В кінці серпня 2017 року, після публікації нинішніх винагород держвиконавців, Кабмін таки встановив верхню межу "премій" 200 прожиткових мінімумів (308 тис. грн) в одні руки за одне стягнення. Однак у разі, якщо для виконання одного стягнення залучені кілька державних виконавців, кожен з них може отримати по 308 тис. грн, а на всіх за раз можна розподілити ті ж 2% від суми стягнення.

Нагадаємо, в кінці серпня в мережі з'явилася виписка з винагородами державних виконавців. Згідно з документом, вісім чиновників в травні-червні 2017 року отримали премії в розмірі від 1 до 7 млн грн.
Источник: https://ua.censor.net.ua/v454997
VEhrNGRrdzVRek13VEVSU1owNURLekJNU0ZKc2RFZERNRXd6VVhORFJGRjJPVU0zTUV4RVVtZDBRM2RtVGtNMk1FdzNVbWRPUjBRd1RDOVNhSFJIVnpCWk9UZ3dUQzlTWjA1RE1UQk1lbEpzZEVkUVprNUhRVEJNTjFGME9VZENNRXgyVW14MFF6QXdXVkJSYzNSRGR6Qk1NMUYyWkVkUVprNURZekJhWWxGMlUyWlNhblJIUWpCWlNUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору