EN|RU|UK
 Економіка
  8240  47

 Клімкін про "план Маршалла" для України: "Це однозначно не буде чимось на зразок манни небесної"

Україна повинна реально підходити до можливості отримання посиленої інвестиційної допомоги і бути готовою її реалізувати, оскільки так званий "план Маршалла" не буде чимось на зразок манни небесної.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це в інтерв'ю Укрінформу заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Я не впевнений, що порівняння з "планом Маршалла" - це гарна ідея, оскільки він функціонував у інших історичних і політичних умовах, і для інших країн. Ми справді обговорюємо можливість надання Україні пакету допомоги іншого рівня, який би дозволив здійснити трансформації, про які я сказав раніше. Але іноді, слідкуючи за дискусіями всередині суспільства, складається враження, що для того, щоб отримати такий пакет, нам нічого не потрібно робити. Однак такий план однозначно не буде чимось на кшталт манни небесної - ми повинні бути спроможні його реалізувати", - сказав Клімкін.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Литва озвучила "план Маршалла" для України в Європі та США. Ідея знаходить підтримку, - спікер Сеймасу Пранцкетіс

За його словами, якщо подивитися, скільки ми вклали навіть з уже наданих, у тому числі Євросоюзом або Європейським інвестиційним банком, коштів, це буде свідчити не на нашу користь.

У цьому контексті міністр розповів, що за останні три роки ЄІБ у рамках спеціальної програми виділив Україні 3 млрд євро, на сьогодні портфель проектів банку становить майже 5 млрд.

"Але освоїти з цих обсягів ми змогли лише близько 400 млн євро допомоги, і навіть це наші європейські колеги вважають показовим", - зазначив Клімкін.

Він зазначив, що велика допомога означає, перш за все, великі вимоги до нас самих і до нашої здатності її використовувати. "Тобто ми повинні стати кращими й ефективними, зробити набагато більше не в кількісному, а в якісному сенсі, щоб не тільки відзвітувати про отримання, але і втілити в життя ту допомогу, що нам надають іноземні партнери", - підкреслив Клімкін.

Як відомо, "план Маршалла" - пакет економічної підтримки України в рамках наближення України до ЄС, яку ініціювала на початку року Литва.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n455185
VEhrdlVXMTBRemN3V21KUmRrNUROakJhWWxGMlV6aDJNRnBpVVhaa1Eza3dURmhTWjJSSFF6Qk1hbEpvZEVkWE1GcGtPREJNVkZGMmRFTXZNRXczVVhaT1F5c3dURkJSYzBFOVBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору