EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  10758  56

 В українській початковій школі викладають 8 мовами, - Міносвіти

школа

Як предмет в школах України вивчають 30 мов. Вісьмома мовами викладають у початкових школах, де навчаються діти - представники національних меншин, шістьма мовами - у загальноосвітніх навчальних закладах.

Про це йдеться у відповіді Міністерства освіти і науки на запит Укрінформу, передає Цензор.НЕТ.

"У загальноосвітніх навчальних закладах України здійснюється навчання шістьма мовами (українською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською), у початковій школі вісьмома (українською, болгарською, молдовською, польською, російською, румунською, словацькою, угорською), як предмет вивчається 30 мов",- повідомило Міносвіти.

Також у всіх загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин вивчається як окремий предмет мова та література відповідної меншини.

"Думка про те, що розширення вивчення української мови в загальноосвітній середній школі для представників національних меншин України призведе до зниження якості вивчення національних мов, є хибною", - зазначили у Міністерстві.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Угорщина, Румунія, Греція і Болгарія звернуться до Ради Європи та ОБСЄ через український закону про освіту, - голова МЗС Болгарії

За даними Департаменту середньої та дошкільної освіти, в 2016-2017 навчальному році в Україні налічується 581 навчальний заклад з російською мовою викладання, в яких навчається 355 955 учнів; 75 шкіл (16 139 учнів) та 3 школи (2693 учні) - з румунською та молдовською мовами викладання відповідно, 71 школа (16 020) - угорською, 5 (1785) - з польською мовою викладання.

Крім цього, як предмет вивчають рідну мову в українських школах гагаузи, греки, кримські татари.

В системі вищої освіти за спеціальністю філологія вивчають 29 мов, в тому числі кримсьтатарську, польську, російську, румунську, болгарську, білоруську, угро-фінські мови, східні мови.

Також читайте: У МЗС РФ обурені "українізацією освіти": Ухвалений закон утискає інтереси мільйонів російськомовних жителів України

У міністерстві зауважили, що незважаючи на те, що у всіх школах з навчанням мовами нацменшин викладається і державна мова, рівень оволодіння школярами нею вкрай низький, що підтверджується результатами ЗНО з української мови.

Водночас у МОН наголошують, що забезпечення навчання представників національних меншин здійснюється відповідно до Конституції України та законодавчих актів, а також "міжнародних норм та рекомендацій, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою та з урахуванням Гаазьких рекомендацій Верховного комісара ОБСЄ щодо прав національних меншин на освіту".

Як повідомляли, 5 вересня Верховна Рада прийняла закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.

7 вересня міністр закордонних справ Угорщини Пейтер Сійярто заявив, що своєю новою політикою в сфері освіти Україна "встромила ніж у спину" сусідній державі. 10 вересня прес-секретар МЗС Угорщини Тамаш Менцер повідомив, що на всіх форумах ООН, ОБСЄ та Європейського союзу Будапешт буде ставити питання про внесення поправок до мовної статті закону України про освіту. При цьому дано розпорядження угорським дипломатам не підтримувати в міжнародних організаціях важливі для України рішення.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявляє, що Україна "і надалі буде робити все для розвитку української (мови - ІФ) і гарантувати вільний розвиток мов національних меншин: це наш обов'язок". За його словами, вже на поточному тижні Міністерство освіти й науки України надасть детальну інформацію щодо прийнятого закону "Про освіту" та його застосування.

Станом на вечір 14 вересня інформації про те, чи спікер Верховної Ради України Андрій Парубій підписав прийнятий закон, немає.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n455367
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору