EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  30576  258

 "Не вір цьому меморандуму, тебе обдурять", - Кучма розповів про попередження Міттерана щодо реалізації гарантій Будапештської угоди

кучма

У 1994 році французький президент Франсуа Міттеран заявив Леоніду Кучмі про те, що підписанти Будапештського меморандуму не виконуватимуть його і обдурять Україну з реалізацією гарантій.

Про це заявив другий президент України Леонід Кучма на Чотирнадцятому щорічному форумі Ялтинської європейської стратегії, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Ліга.net.


"У 1994 році я приїжджав до Франції, і президент Міттеран сказав мені: "Сину, не вір цьому меморандуму, тебе обдурять", - розповів Кучма.

За його словами, тоді він не повірив аргументам французького президента, проте 20 років потому Україну справді обдурили з гарантіями за Будапештським меморандумом.

Кучма зазначив, що порушення гарантій Україні завдало удару по режиму нерозповсюдження ядерної зброї, і спати спокійно можуть лише країни з ядерною зброєю.


"Як світ тепер має ставитися до країн, які добровільно відмовилися від ядерної зброї", - поставив риторичне запитання другий президент України.

Будапештський меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) - міждержавний документ, який гарантує дотримання положень Заключного акта ОБСЄ, Статуту ООН та ДНЯЗ щодо України як держави-учасниці Договору, що не володіє ядерною зброєю. Підписаний 5 грудня 1994 року лідерами України, США, Росії та Великобританії.

Читайте також: Заборона на ядерну зброю суперечить національним інтересам Росії, - МЗС РФ

Франція і Китай (два інші учасники ДНЯЗ, котрі володіли на момент підписання Будапештського меморандуму ядерною зброєю) надали аналогічні гарантії, зробивши відповідні заяви, але не поставили свої підписи під цим документом.
  Коментувати
  Сортувати:
  у вигляді дерева
  за датою
  за ім’ям користувача
  за рейтингом
  Сторінка 3 з 3
  <<<1 2 3
  Сторінка 3 з 3
  <<<1 2 3
   
   
   
   
   
   вгору