EN|RU|UK
 Суспільство
  3350  88

 В Україні потрібно створити інститут енергетичного омбудсмена для захисту споживачів, - нардеп Рябчин

рябчин

В Україні потрібно створити інститут щодо ефективного захисту прав споживача - енергетичного омбудсмена.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це пише народний депутат від "Батьківщини" Олексій Рябчин у статті для ZN.UA.

За його словами, при розробці законопроекту №7059 "Про енергетичного омбудсмена", який внесений до Ради 4 вересня, на чільне місце було поставлено споживача і його зручність.

Депутат констатує, що НКРЕКП так і не стала арбітром між державою, бізнесом і споживачем. Водночас він підкреслює, що комісія зобов'язана, насамперед, балансувати інтереси цих трьох сторін, а не виступати виключно адвокатом споживача.

"Таким чином, ми підходимо до запитання: як можна інституціалізувати споживачів так, щоб вони на рівних могли починати переговори з найбільшими енергокомпаніями? Відповіддю на це запитання може стати створення інституту енергетичного омбудсмена", - йдеться в статті.

Читайте також: Кабмін схвалив нову Енергетичну стратегію України до 2035 року

Автор пояснює, що енергетичний омбудсмен - це одна з моделей позасудового вирішення споживчих спорів, причому такий орган може, зокрема, займатися адвокацією прав споживачів і впливати на регуляторні акти, беручи участь у їхній розробці.

"Що ж ми отримуємо на виході за умови створення інституту енергетичного омбудсмена? Вам прийшла платіжка, сума в якій викликає сумніви; вам не встановлюють лічильник; вашу квартиру відключили від електроенергії, поки ви були у відпустці? Звернулися в енергокомпанію і не отримали задовільної відповіді? Далі ви заходите на сайт енергоомбудсмена, відправляєте заявку онлайн або поштою... За результатами розгляду справи енергоомбудсмен виносить об'єктивне незалежне рішення", - пояснює автор.

Омбудсмен, за його словами, не зможе безпосередньо накладати санкції на енергокомпанії, бо це залишається прерогативою НКРЕКП. "Але якщо монополіст не виконує рішення, він потрапляє "на килим" до Нацкомісії. Таку ж "м'яку" силу зараз використовує бізнес-омбудсмен, 86% рішень якого органи влади виконують", - підкреслює Рябчин.

Читайте також: Україна вже понад 600 днів живе без російського газу, а держкомпанії не закуповують вугілля в РФ, - Гройсман

Подібний інститут, за його словами, існує в багатьох європейських країнах, зокрема у Франції, Великобританії, Німеччини, Бельгії, Болгарії.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n455682
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору