EN|RU|UK
 За кордоном
  9935  45

 "Поводяться явно фамільярно і привітно": поліція Латвії склала інструкцію для держслужбовців із розпізнавання шпигунів

шпион

Поліція безпеки (ПБ) Латвії опублікувала на своєму сайті рекомендації, як розпізнати шпигунів. Документ адресований посадовцям державних і муніципальних установ Латвії.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Делфи.


ПБ рекомендує звертати особливу увагу на іноземців, які поводяться явно фамільярно і привітно, намагаються швидко перейти на неформальний стиль розмови, встановлюють контакти в соціальних мережах, намагаються викликати реакцію, апелюючи до ідеологічних переконань. Також варто насторожено ставитися до іноземців, які ставлять навідні запитання про ситуацію в країні, на роботі, особисту фінансову ситуацію.

Згідно з документом, співробітники іноземних спецслужб можуть намагатися спрямувати розмову на теми поза роботою, намагатися продовжити контакт у неформальній обстановці і в неробочий час, просити надати інформацію для особистих потреб, пропонувати інформацію або допомогу щодо робочих питань в обмін на послуги.

У рекомендаціях ПБ зазначається, що зусилля співробітників іноземних спецслужб спрямовані на те, щоб отримати інформацію, яка не є загальнодоступною і стосується національних інтересів і безпеки Латвії. Посадові особи державних і муніципальних органів є одним із найцінніших джерел такої інформації. Шпигунів цікавить не лише секретна інформація, але і відомості про повсякденну діяльність і посадових осіб установ, інформація про ділових партнерів у недержавному секторі, про законопроекти, програми розвитку і реформи, плани закупівель, про внутрішні процедури, кадровий склад установ, рівень професійної підготовки співробітників, технічне оснащення та ін.


Іноземні шпигуни можуть видавати себе за дипломатів, співробітників державних і муніципальних установ, працівників правоохоронних органів, підприємців і журналістів.

ПБ також підготувала рекомендації, як діяти, якщо до жителів Латвії звертається шпигун. Якщо здається, що стався контакт зі шпигуном, ПБ радить уникати негайної відповіді, не давати обіцянок і не брати на себе зобов'язань, звернути особливу увагу на те, яку інформацію хоче отримати іноземний громадянин. "У крайніх випадках - під загрозою арешту, тиску на членів сім'ї - можна нібито погодитися на співпрацю, але про це треба негайно повідомити ПБ", - підкреслюється в матеріалі.


Про будь-які підозрілі контакти з іноземними громадянами потрібно негайно повідомляти особі, відповідальній за безпеку установи, або ПБ. ПБ гарантує конфіденційність наданій інформації та її джерелу, а також нагадує, що за збір і передачу інформації працівникам іноземних спецслужб в Латвії передбачено позбавлення волі.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n455688
VEhrNGRrdzVSMGt3VEM5UmRVNURlakJaVUZGMlpFZENNRmxNVVhOMFF5dE1RMFJTYVU1REx6QmFZbEYyZEVNNU1FeEVVWFJ1ZWxGdE9VTjNNRmxNVVhOMFIxY3dXVGc5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору