EN|RU|UK
 Політика України
  31320  137

 Резервістів у "Десні" принижують і наказують збирати на полігоні боєприпаси, які не розірвалися, - військовослужбовець

емельянчиков

Резервістам, які проходять перепідготовку в навчальному центрі "Десна", наказують виконувати завдання, які не входять у навчальну програму.

Як передає Цензор.НЕТ, про це на сторінці у Фейсбуці написав військовослужбовець Дмитро Ємельянчиков. Наводимо його текст повністю.

"
Хочу розповісти "чудову" історію про те як саме проходить перепідготовка резервістів, що потрапили до навчального центру "Десна".

Прибув до центру разом з іншими резервістами 07.09.2017 р. і з першого ж дня в очі кинулось, що підготовки та навчання фактично немає. Заняття з підготовки проходять наступним чином... зранку нас відвели до навчального класу, пришли туди в супроводі якогось старшого солдата контрактної служби, сіли за парти і....ні, не почали слухати лекцію з розясненнями, а просто просиділи до 12:40 в приміщенні займаюсь своїми справами (перегляд фільмів на планшетах/смартфонах, гра в карти, здоровий сон чи/або приємна бесіда з сусідами), пообідали, полежали з годинку на ліжках і знову пішли в той самий клас займатись тим же. Наступного дня нам видали 2 навчальні гармати для БМП-1 та БМП-2 і відвели на навчальний полігон де ми мали б практично вивчати будову цих бойових гаджетів, щоб розуміти як вони працюють....однак прийшовши на полігон всі розійшлись по навчальних місцях, посідали/полягали і знову ж таки прозаймались своїми справами до обіду, періодично змінюючи навчальні точки. Так пройшло кілька днів, однак все ж таки резервісти сходили на стрільби, стріляли з АК та БМП....видали по 70 патронів до АК - непогано, однак, що стосується стрільби з БМП, це стрільбою назвати важко: заліз в башту БМП, сів на місце оператора-навідника, подивився в оптику і натиснув спуск, вилетіло кілька снарядів в стратосферу і на цьому все.....авжеж, як могло бути інакше, якщо жодного прктичного заняття із прицілювання/заряджання/перезаряджання/обслуговування гармат не було.

Читайте також: Військовослужбовець в/ч на Львівщині застрелився з табельної зброї

Однак найцікавіше розпочалось 13-14 го вересня.

Ввечері 13-го підрозділ у складі навчальної роти йшов на вечерю, де на підході до їдальні ротп була зупинена начальником штабу паном-полковником Богомоловим, який на мою думку мав намір спровокувати нас і вивести на конфлікт. Підійшовши до одного з бійців він запитав:"Ты пАчему не бреешься сАлдАт?!" На що отримав выд нього выдповыдь, що мовляв його дружину все влаштовує....далі полковний продовжив:"А-ааа, так ты подкаблучник значит? Тебе в жизни жена указывает бриться тебе или нет?!"....солдат стояв мовчки не знаючи, що відповісти ПОЛКОВНИКУ на таке хамство, однак мовчки не стояли інші солдати і запитали у начальника штабу чому він перейшов з бійцями на особистості, чому принижує перед строем честь і гідність тих хто воював?.....відповіді від Богомолова не було, і нічого не вигадавши кращого Богомолов почав віддавати роті, що так і стояла перед входом в їдільню накази: "Кругом! Кругом! Кругом!....пролунало три чи чотири рази від начальника штабу Богомолова. Близько двадцяти бійців не витримавши зверхнього до себе ставлення та щоб не переходити на особистості по відношенню до начальника штабу розвернулись і подякувавши Богомолову за смачну вечерю пішли до розташування голодними. Бесіда біля столової продовжувалась з тими хто не пішов до казарми, аби не лишитись голодними, ще близько 35 хвилин. Було сильне бажання додзвонитися на гарячу лінію до генерального штабу ЗСУ, щоб розповісти на яке відношення заслужили бійці АТО від офіцерів Десни, однак день підходив до кінця і гаряча лінія вже не відповідала.

Наступного дня ситуація загострилась ще більше, через те, що всьому складу роти було доведено інформацію про те, що резервісти у кількості 50 чоловік мають відбути на полігон, де завжди проводяться стрільби, для його обслуговування, шляхом визначення місця знаходження НЕРОЗІРВАНИХ боєприпасів калібром 73 та 30 мм.

Також читайте: Кількість додаткових видів виплат військовим скоротиться з 36 до 16, - Міноборони

Більшу половину роти обурила ця заява і посипались справедливі запитання до офіцерів, про те, чи входить ходіння по полігону де є нерозірвані боєприпаси до навчальної програми перепідготовки резервістів? ....на що офіцери відповіли так: "А кого нам крім вас туди посилати? Срочників?...А контрактників у нас не вистачає катастрофічно! А саперів у нас на всю частину аж двоє! А ви маєте бойовий досвід! Да і чого вам варте сходити на той нещасний полігон?!.....ситуація переросла з просто конфліктної до принципової після того як я запитав у офіцера чи є че завдання наказовим чи/або добровільним?.....відповідь перед строєм була такою:" Це абсолютно добровільно!" Тоді я можу не йти на це завдання спитав я?....відповідь:"Ні не можете, адже є наказ командира дивізії та командира полку, якими передбачено залучення резервістів до цієї роботи!.....тобто все добровільно-примусово.

На мої зауваження з приводу того, що я не сапер/інженер, що я не маю практичних навичок та вмінь, що це не входить до плану підготовки резервістів, що є інструкція генерального штабу ЗСУ про підготовку резервістів (пункт 3.13) в якому сказано, що резервісти не залучаються до добових нарядів та інших заходів, що не мають відношення до навчання я отримав чудову відповідь:" Выйдите из строя! Лично с вами мы потом разберемся!".

Розбиратись зі мною почали одразу ж. Після доведення інформацію про залучення резервістів я був викликаний для дачі пояснень про те, чому я відмовився виконувати наказ? Пояснення забажали отримати в письмовому вигляді шляхом написання рапорта на імя командира батальйону. У рапорті я написав: "Я, солдат Ємельянчиков Дмитро Анатолійович відмовляюсь виконувати наказ командира про розмінування та визначення місця розташування нерозірваних боєприпасів оскільки не має приктичних навичок та вмінь з виконання цих робіт, а також турбуюсь про своє власне життя та здоровя. Окрім того, роботи з розмінування та визначення місця розташування нерозірваних боєприпасів не входять в програму підготовки навідників-операторів БМП-1/БМП-2".

Читайте на "Цензор.НЕТ": "Не можна наступати на Донбасі, інакше Росія виглядатиме не агресором, а рятівником, а Україна - порушником Мінських угод", - генерал ЗСУ Олег Мікац

Наступного дня я був викликаний до цілого замполіта полка для дачі усних пояснень, де я підтвердив своє не бажання залучатись до даних робіт з вказаних у моєму рапорті підстав.

Уже на цій бесіді переді мною поклали кілька папірців серед яких була моя службова характеристика та матеріали розслідування факту відмови від виконання наказу. Згідно цих паперів я не знаю військових звань командирів, порушую військову дисципліну, не дотримуюсь режиму учбового центру, принижую офіцерів і порушую норми військових статутів. З матеріалами попросили ознайомитись та розписатись.....ознайомився, сказав, що не погоджуюсь з тим, що вказано в матеріалах та відмовився ставити під ними свої підписи.

Уже через годину я був сповіщений про те, що мене відраховано з навчального центру за порушення всього, що тільки можна собі уявити та маю відбути в Новоград-Волинський до розташування 30 ОМБр.

Ось така боротьба та перепідготовка резерву відбувається на території навчального центру Десна дорогі побратими! дуже прошу поширити цю інформацію, щоб допомогти мені довести свою правоту".

Також читайте: На будівництво гуртожитків для військових у бюджеті-2018 передбачено втричі більше коштів, ніж минулого року, - Полторак
Источник: https://ua.censor.net.ua/n455718
VEhrNGRrdzVRM2t3V21KUmRXUkhRakJaZWxGMWRFTXJNRXhNVVhaMFIwSXdUSFpTWnpsRE1qQk1TRkYyZEVONU1GbGlVbXh1ZWxGelRrZEJNRXg2VW14MFIxQT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору