EN|RU|UK
 Політика України
  3678  26

 Цілеспрямована кампанія щодо скасування мораторію на експорт лісу-кругляка не має шансів на успіх, - Галасюк

Цілеспрямована кампанія дискредитації і скасуваннямораторію на експорт лісу-кругляка, яку під тиском функціонерів ЄС проводять високопосадовці Кабміну разом з грантовими експертами, не має шансів на успіх.

Про це заявив голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк.

За словами нардепа, це вже не перша спроба урядовцівздати національні інтереси: "Їм вже кілька разів це не вдалося через позицію галузі й екологів і наш супротив у Раді. Тепер вони готуються ще ретельніше. Ми не дамо реалізувати в Україні #БезЛіс!".

Так, заступник лідера РПЛ з економічної політики жорстко розкритикував заяву віце-прем'єр-міністра з європейської та євроатлантичної інтеграції України щодо начебто недостатньої результативності мораторію. "Тільки за перше півріччя 2017 року капітальні інвестиції в галузь зросли більш ніж удвічі, сягнувши понад 3 млрд грн, а експорт меблів зріс на 30-40% в доларовому вимірі. Також суттєво підвищились податкові надходження в Держбюджет", - констатував В. Галасюк, наголошуючи, що незважаючи на закиди Іванни Клімпуш-Цинцадзе, мораторій відповідає як Угоді СОТ, так і Угоді про Асоціацію з ЄС. Визнання ж ТОП-урядниками контрабанди і їхню бездіяльність у цій ситуації парламентар назвав безвідповідальними і неприпустимими: «Ми будемо жорстко реагувати на такі речі в режимі парламентського контролю".

Крім того, В. Галасюк наголосив на штучному створенні органами влади та лісгоспами дефіциту деревини на внутрішньому ринку, "щоб показати мовляв "хоч мораторій і діє, проте проблему гарантованого постачання сировини він не вирішує, тож давайте його скасуємо": "Заради цього вони здатні залишити одного з найбільших європейських інвесторів в українську деревообробку без сировини! До мене звернувся Йохан Дунбек, той самий шведський інвестор в "Українські лісопильні", який "з нуля" створив сучасний завод на Рівненщині, інвестувавши 20 млн євро. Планує вкласти ще 25 млн євро та запустити ще одне виробництво, але навіть для вже збудованого заводу йому не продають необхідних обсягів сировини".

"Це проти закону, посадових обов'язків урядників та здорового глузду. Інвестиції, робочі місця та податки необхідні країні як повітря! Тим, хто це не розуміє взагалі не місце на державній службі", - заявив В. Галасюк.

Голова парламентського промислового Комітету офіційно звернувся до Прем'єр-міністра та Першого віце-прем'єр-міністра щодо негайного вирішення проблеми.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n455783
VEhrdlVXczVRM2N3VEhaUmMwNUhRakJaTjFGMWFUaDJNRXgyVW14MFIwST0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору