EN|RU|UK
 Політика України
  1674  5
Матеріали за темою:

 Журналіст Семена в кримському суді: "Участь у дискусії і пошук істини - не злочин"

семена

Кримський журналіст Микола Семена на засіданні підконтрольного Кремлю Залізничного районного суду Сімферополя зазначив, що він писав статтю, яка фігурує в матеріалах справи, не з "почуття політичної ненависті до Росії", як стверджує обвинувач, а "з прагнення взяти участь у дискусії і встановити істину".

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Крим.Реалії, про це Семена сказав у понеділок, 18 вересня, під час дебатів сторін у суді.

За його словами, звинувачення "грубо помилилося" у визначенні мотиву його дій.

"В обвинувальному висновку сторона обвинувачення вказує, що я "усвідомлював злочинність своїх дій". Ваша честь, це зовсім не так, оскільки ні в одній країні світу дія, яка називається "участь у дискусії", не є злочином. Тому ніякого усвідомлення злочинності дій у мене не могло бути", - сказав журналіст.

За його словами, з тексту статті зрозуміло, що йде дискусія, і автор звертається до іншого її учасника - Суботіну, сам текст був розміщений під рубрикою "Думка".

Також читайте: Окупанти вимагають три роки позбавлення волі з відтермінуванням для кримського журналіста Семени

При цьому Микола Семена нагадав суду про статтю 29 конституції Росії, "не тільки гарантує свободу вираження думок, а й забороняє переслідувати людину за думку".

"У самій статті три рази зазначено, що це "думка". Який ще доказ підпорядкованості тексту саме статті 29 Конституції (Росії - ред.) потрібен? Обвинувачення не навело жодного прикладу, з якого б випливало, що хоча б одна людина після прочитання цієї дискусійної статті зробила хоч якусь дію, спрямовану на порушення територіальної цілісності Росії. Не навело тому, що таких випадків не було", - сказав він.

Микола Семена також також вказав, що експертиза Ольги Іванової, яка фігурує в справі, виконана з порушеннями.Источник: https://ua.censor.net.ua/n455809
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору