EN|RU|UK
 Політика України
  1450  5

 Нацрада за півроку оштрафувала 15 радіостанцій на майже 634 тис. грн за порушення мовних квот, - Артеменко

язык радио украинский квоты

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення за півроку оштрафував 15 радіостанцій на майже 634 тис. грн за порушення мовних квот.

Про це повідомив голова Нацради Юрій Артеменко 19 вересня у час прес-конференції, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"За останні півроку ми зафіксували 15 порушень закону, за що нарахували штрафів на загальну суму майже 634 тис. грн. З огляду на те, що штраф за невиконання квот становить 5% від суми ліцензійного збору, радіостанції намагаються перевиконувати квоти, щоб випадково не порушити закон", - пояснив Артеменко.

Найвища сума штрафу - 215,6 тис. грн була нарахована радіостанції "KISS FM", де частка україномовних пісень становила 24% на противагу законодавчо визначеним 25%. За порушення ж закону в частині ведення передач державною мовою найбільший штраф регулятор застосував до одеської радіостанції "Радіо ГЛАС" - 43,2 тис. грн.

При цьому Артеменко наголосив, що регулятор діє безкомпромісно в кожному випадку правопорушення. Навіть якщо йдеться про недовиконання квоти на 0,1%.

"Саме це і дозволило нам забезпечити виконання закону всіма ліцензіатами. Кожне порушення - це швидше виняток із правила, що обумовлено, головним чином, технічними причинами", - сказав голова Нацради.

Нагадаємо, 8 листопада 2016 року набрав чинності закон "Про внесення змін до Закону України" Про телебачення і радіомовлення "(щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)". Згідно з документом, квота на пісні українською мовою в радіоефірі в часових проміжках з 7:00 до 14:00 і з 15:00 до 22:00 вводиться поступово: протягом першого року їх повинно бути мінімум 25%, другого - 30%, третього - 35%. Ведення передач державною мовою протягом першого року дії закону має становити 50%, другого - 55%, третього - 60%. У Нацраді прогнозують, що збільшення мовних квот із 8 листопада 2017 року призведе до зростання середнього показника ротації україномовних пісень до 37% в ефірі загальнонаціональних радіостанцій.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n455953
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору