EN|RU|UK
 За кордоном
  8493  18

 ЄСПЛ відмовився переглядати рішення щодо теракту в Беслані і зобов'язав Росію виплатити понад 3 млн євро

беслан

Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) відмовився переглядати рішення у справі про теракт у Беслані у 2004 році. Росія зобов'язана виплатити компенсацію позивачам, які порахували, що влада країни неефективно провела розслідування теракту.

"Відмовити у відправці на розгляд Великої палати: справа "Тагаєва й інших проти Росії", - йдеться в повідомленні суду, яке цитує Цензор.НЕТ із посиланням на Дождь.

Тепер Москва повинна виплатити комітету "Матері Беслана" 2 мільйони 955 тисяч євро компенсації моральної шкоди, а також 88 тисяч євро представникам заявників як компенсацію витрат.

У квітні ЄСПЛ зобов'язав Росію виплатити компенсацію у справі про теракт у Беслані. Позивачі стверджували, що держава не виконала своїх зобов'язань, щоб захистити людей і що розслідування подій було неповним. Деякі заявники вважають, що операція зі звільнення заручників була "недостатньо пропрацьована".

У рішенні суду йдеться, що у влади була "досить конкретна інформація про запланований у регіоні терористичний акт проти освітньої установи". "Тим не менше, не було вжито достатніх кроків, щоб зупинити збір і підготовку терористів, їх пересування в день нападу, не було посилено заходи безпеки в школі; ні адміністрацію школи, ні населення не попередили про загрозу", - постановив ЄСПЛ.

У середині липня Мін'юст РФ оскаржив рішення ЄСПЛ у цій справі.


Нагадаємо, 1 вересня 2004 року терористи захопили школу в Беслані (Північна Осетія). ФСБ штурмувала будівлю. Як наслідок, загинули 28 терористів і 314 заручників.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n456034
VEhrNGRrdzVSMEV3VERkUmREbEhRakJNZGxKc2RFTXdNRmxRVVhOMFEzY3dURE5SZG1SSFVHWk9SME13VEZoU1owNURkekJNY2xKbmJucFJhRTVEZVRCWlJGRjJkRU12TUV4WVVYVmtSMEl3V1hwUmRYUkROREJNYTJjd1dVaFNaemxETUVsT1F6TkpUa012TUZsQmRVeHBORDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору