EN|RU|UK
 Політика України
  8638  12

 Посол Канади Ващук про причини відмов у візах: "Іноді чинником стає тіньове існування українців"

ващук

Щоб отримати канадську візу, українець має пояснити, чому він може собі дозволити поїздку в Канаду.

Про це заявив у інтерв'ю Цензор.НЕТ посол Канади в Україні Роман Ващук.

Він прокоментував інформацію, яку в інтерв'ю "Цензор.НЕТ" озвучив посол України в Канаді Андрій Шевченко з приводу того, що цього року досить істотно зріс відсоток відмов українцям у канадських візах.

"Я вам можу додати деяку статистику. Я зараз говоритиму про візи для відвідувачів, не для емігрантів. Так от, якщо порівняти передмайданний і післямайданний період, то число відвідувачів, яким ми видали візи, збільшилося приблизно наполовину. Тобто приблизно від 10 тисяч до 15 тисяч. Разом з тим, ще більше збільшилася кількість людей, які подавалися. А серед тих людей, які подавалися в тій хвилі, було багато таких, які не відповідали критеріям", - розповів посол.

Також читайте: "Канада буде продовжувати тісно працювати з Україною", - Трюдо

Він також пояснив, чому саме вони не відповідали: "Уявіть собі людину, яка має принаймні на документах малооплачуване робоче місце в Україні, жінку, трьох дітей, які лишаються тут - але при тому вирішила, що вона хоче на 2-3 місяці туристом поїхати в Канаду. Це нам видається часом неправдоподібним. (...) Але бувають також випадки, коли це є таке приховане заробітчанство, яке не відповідає нашому законодавству".

"У нас майже всі аплікації на візи оформлюються виключно на підставі тих інформацій, що їх дають на папері. Тобто немає співбесід; у нас все на документальній основі. Тут часом фактором стає тіньове існування українців. Якщо одним словом, їм часом важко точно представити свої статки і свій матеріальний стан на папері. - пояснює посол. - Я, одначе, заохочую людей, щоб вони представляли так, як є, тобто не прикрашали, не прибіднялись. Ми мали такий випадок з лікарем з Волині, який сумнівався, як писав свою аплікацію: чи написати (це було ще півтора року тому) реально смішну офіційну платню; чи кудись іти, якісь документи виробляти фіктивні; чи просто пояснити, як він справді проживає. Тобто що пацієнти йому ще доплачують за певні послуги. Він вибрав цей третій шлях. І про це написав у Фейсбуку. Мовляв, я навіть не збрехав - і мені дали візу".

Читайте на "Цензор.НЕТ": На фестивалі української культури в Торонто збирали підписи проти репресій у Криму

Ващук наголошує, що звертаючись за канадською візою, українець повинен пояснити, чому він може собі дозволити поїздку в Канаду.

"А люди, які стараються придумати видимість, тобто ідуть і якісь печатки липові чи інші ставлять, - то досить швидко розкусують, і тоді людина отримає на 5 років заборону на в'їзд до Канади", - зазначає посол.

Повний текст інтерв'ю з Романом Ващуком читайте ТУТ.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n456086
VEhrdlVXdDBRM2N3V1c1U1p6bEROa2xPUTJjd1REZFJkazVEZHpCTU1IWk1PVU41TUZwaVVYUTVRM2RtVGtNdk1FdzNVbWRrUXlzd1RIUTRNRXB5VVhOT1F6a3dURVJSZEU1RGR3PT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору