EN|RU|UK
 Політика України
  1346  0

 У зоні АТО розпочала роботу четверта мобільна клініка для надання медичної допомоги в населених пунктах поблизу лінії розмежування, - "Лікарі без кордонів"

врачи без границ

Незалежна медична організація "Лікарі без кордонів" (Medecin Sans Frontieres, MSF) організувала роботу додаткової мобільної клініки в південній частині Донецької області в третьому кварталі 2017 року.

"Додаткова четверта мобільна клініка MSF почала працювати в липні 2017 року. Організація роботи додаткової мобільної клініки означає, що MSF тепер патронує чотири мобільні клініки на сході України, які координують із баз у Маріуполі і Кураховому. Вони регулярно відвідують 22 окремі населені пункти. Крім того, команди додатково відвідують три пункти виключно для надання психологічної підтримки", - повідомили в організації "Лікарів без кордонів", передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Мобільна клініка - це лікар, медсестра і психолог, її відправляють у населені пункти для надання первинної медичної допомоги та психологічної підтримки тих, хто цього найбільш потребує.

"Нова мобільна клініка відвідує п'ять населених пунктів біля лінії розмежування на підконтрольних українському уряду територіях: Бурштинське, Степанівку, Старагнатівку, Бердянське і Павлопіль", - йдеться в повідомленні.


Координатор проекту MSF у Маріуполі Міріам Беррі зазначила: "Оскільки ми стикалися з великою кількістю пацієнтів у певних населених пунктах, ми вирішили частіше відвідувати їх із мобільними клініками. Як наслідок, ми зможемо забезпечити консультації якомога більшої кількості пацієнтів".

Медичні співробітники організації відвідують ті населені пункти, де або зовсім немає доступу до медичної допомоги, оскільки місцеві медики поїхали через небезпечну близькість до конфлікту, або доступ до медичної допомоги обмежений через брак громадського транспорту або ж відсутність доріг. Більшість пацієнтів, яким надають підтримку клініки MSF - жінки старші за 50 років, які страждають від хронічних захворювань таких, як хвороби серцево-судинної системи, гіпертонія і діабет.

Мобільні клініки також надають допомогу великій кількості внутрішньо-переселених осіб, особливо з селища Широкиного, яких евакуювали зі своїх будинків у 2015 році.


Психологи MSF проводять індивідуальні й групові консультації психологічної підтримки, а також консультації з питань психологічної грамотності. Психологи пояснюють взаємозв'язок між психічним і фізичним здоров'ям і пропонують методики як впоратися зі складною ситуацією людям, які живуть у зоні конфлікту.

MSF працює в буферній зоні біля Маріуполя, Курахового і Волновахи з березня 2015 року. Клініки працюють у занедбаних школах, приватних будинках або на базі наявних медичних установ.

"Лікарі без кордонів" (міжнародна назва Médecins Sans Frontières (MSF) - це міжнародна, незалежна, медична гуманітарна організація, котра надає безкоштовну гуманітарну та медичну допомогу жертвам конфліктів, стихійних лих, епідемій і людям, які не мають доступу до системи охорони здоров'я. MSF надає допомогу людям, які її потребують, незалежно від статі, раси, релігії або політичної належності.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n456263
VEhrNGRrdzVRemd3VEZoUmRFNUROREJaWWxGMVRrTTVNRXhDT0RCTWRsSnNkRU0yTUV4RVVtZE9SMWRtVGtONk1GbFFVWFpPUTNjd1RETlNiSFJIUXpCTVJGSm5Ua001TUV4Qlp6Qk1WRkYyZEVNdk1FdzNVWFpPUXlzd1RGQlJjMGg2VVd4T1F5c3dURE5SYzJSRGR6QlpSVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору