EN|RU|UK
 Політика України
  2340  42

 Клімкін на засіданні РБ ООН: Одна з головних загроз для миру і безпеки - нехтування міжнародним правом

климкин

Порушення Росією міжнародних домовленостей, насамперед Будапештського меморандуму, створило умови, коли такі угоди не можуть гарантувати мир і нерозповсюдження ядерної зброї у світі.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це повідомив в четвер на міністерському засіданні РБ ООН глава МЗС України Павло Клімкін.

"Коли в 1990-х роках Україна добровільно знищила третій за величиною ядерний арсенал у світі, ми були переконані у верховенстві таких міжнародних принципів, як недоторканність міжнародних кордонів, а також територіальна цілісність і суверенітет", - зазначив український міністр на обговоренні, присвяченому нерозповсюдженню зброї масового знищення.

Також, за його словами, зараз Україна досі високо цінує ці принципи.

"Але ми усвідомили, що вони не є сакральними для всіх. Ми були занадто наївними", - зазначив Клімкін.

У зв'язку з цим він наголосив, що "порушення міжнародного права, зокрема у сфері нерозповсюдження, є однією з головних загроз для міжнародного миру і безпеки".


Він зазначив, що використання зброї масового знищення - це лише один із найбільш помітних проявів, що ставить під загрозу всю систему міжнародного права.

Понад три роки тому Росія здійснила акт військової агресії проти України. Але це також продемонструвало, що "урочиста обіцянка ядерної держави поважати незалежність і суверенітет України" нічого не вартує.

"Розмови Росії про те, що вона не порушила Будапештський меморандум, оскільки ядерну зброю не використовували проти моєї країни, є ще однією цинічною маніпуляцією фактами", - зазначив голова українського МЗС.

У зв'язку з цим він наголосив, що зараз це лише заохочувати режими, які прагнуть посилити свій ядерний потенціал, що, безумовно, вплине на глобальну архітектуру нерозповсюдження.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n456355
VEhrdlVXMTBRemN3V21KUmRrNUROakJhWWxGMlV6aDJNRXBJVW1jNVF6QXdURVJSZGpsRE1UQlphbEpuZEVkQ01GbDZVWFYwUTNkSlRrZEVNRXhRVVhaMFF6QXdURUk0TUVwNlVXdzVRMmhtVGtObk1FeEVVWFJPUTNnd1RGaFJkSGxFVVc1MFEyVXdTakE5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору