EN|RU|UK
 Здоров'я
  4232  59

 Медична допомога для хворих із інфарктом міокарда буде повністю безкоштовною, - заступник міністра Лінчевський

медицина

У Києві Інститут Амосова, Інститут Стражеско й Інститут Шалімова зможуть надавати пацієнтам з інфарктом міокарда допомогу абсолютно безкоштовно. Днями було підписано відповідний наказ щодо розподілу стентів і витратних матеріалів.

Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Лінчевський, виступаючи перед журналістами на 18-му Національному конгресі кардіологів, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Серцево-судинні захворювання сьогодні є пріоритетом для уряду. У цьому році було виділено 150 млн грн на закупівлю 13 ангіографів і обладнання для 13 нових реперфузійних центрів. Уряд вносить до бюджету на наступний рік закупівлю обладнання і для інших лікарень. В ідеалі ми говоримо про те, що в кожному госпітальному окрузі має бути ангіограф, персонал, який вміє ним користуватися, а також всі необхідні витратні матеріали. Кінцева мета - пацієнт з інфарктом міокарда на всій території країни повинен отримати сучасну, якісну, доступну і безкоштовну медичну допомогу", - розповів Лінчевський.

Сьогодні в країні діє 22 кардіологічні (реперфузійні) центри у 18 областях, в яких проводять лікування інфарктів міокарда та хвороб коронарних судин. Разом із новими 13-ма передбачається створити мережу по всій території України, щоб була можливість своєчасно доставити пацієнта в центр в автомобілі екстреної медичної допомоги протягом двох годин.

За словами заступника міністра, на наступний рік уряд знову закладає 150 млн грн для закупівлі наступної партії ангіографів: "Наша мета - сто ангіографів на країну. 100 госпітальних округів, 100 лікарень другого рівня - 100 ангіографів. Так має бути".

"Друга складова реформування кардіослужби, - каже Лінчевський, - це справедливий розподіл стентів і витратних матеріалів. Якщо раніше всі вони розподілялися примітивним радянським способом із урахуванням кількості жителів, то цього року вперше стенти та витратні матеріали розподіляються в ті лікарні та клініки, які можуть їх використовувати".

"У нас раніше бували ситуації, коли в лікарні є потрібні фахівці, але вони не можуть надавати допомогу, бо немає ангіографів, і, навпаки, були лікарні, де є все необхідне обладнання, але немає фахівців, здатних ним користуватися. Нова система розподілу передбачає, що ту лікарню, яка здатна надавати допомогу, Міністерство охорони здоров'я забезпечуватиме в повному обсязі", - пояснює Лінчевський.

Також, за його словами, на сьогодні повністю закрита проблема з поставками стентів: "на сьогодні до України завезено стентів і витратних матеріалів більше ніж у будь-який попередній рік, стільки, скільки в країні є інфарктів, при яких необхідне стентування".

Іншими словами, констатує Лінчевський, "кардіологічна допомога має бути доступною. Кожен українець, який звертається за допомогою, незалежно від свого фінансового становища повинен мати можливість отримувати потрібні препарати безкоштовно".

Однак йдеться не про повний курс лікування, а лише про необхідну в такому випадку операцію. Витрати на подальшу реабілітацію лягають цілком на самого пацієнта і на місцеву владу, яка може впроваджувати свої програми допомоги кардіологічним хворим.

Розширення мережі кардіоцентрів, закупівля ангіографів, стентів, витратних матеріалів та зміна порядку їхнього розподілу є частиною урядової програми з реформування системи надання допомоги кардіологічним хворим. У програму також входить навчання персоналу, зміна порядку роботи бригади швидкої допомоги, а також допомога в реабілітації пацієнтів.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n456456
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору