EN|RU|UK
 Здоров'я
  10224  101

 Хворих з інфарктом будуть везти не в найближчу лікарню, а в ту, де зможуть надати допомогу, - Лінчевський

Міністерство охорони здоров'я України підготувало два накази, якими вводяться нові правила функціонування системи надання кардіологічної допомоги і роботи бригад швидкої допомоги.

Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Лінчевський, виступаючи перед журналістами на 18 Національному конгресі кардіологів, повідомляє Цензор.НЕТ.

Сьогодні йдеться про створення мережі надання допомоги пацієнтам. Крім уже діючих 22 кардіологічних (реперфузіонних) центрів у 18 областях, планують відкрити ще 13. Таким чином у країні буде створено мережу, яка охопить усю країну і дозволить своєчасно доставляти пацієнтів у центр в автомобілі екстреної медичної допомоги протягом двох годин.

Один із наказів стосується безпосередньо надання екстреної допомоги і доставки пацієнта в лікарню.

"Він каже, з одного боку, що робити бригаді швидкої допомоги, а з іншого боку, захищає цю бригаду. Тепер швидка може приїхати, зняти кардіограму, упевнитися в діагнозі, зв'язатися з центром, який надає спеціалізовану допомогу, і транспортувати пацієнта не в найближчу районну лікарню, де є хороші лікарі, але в них немає нічого для надання допомоги, а в той центр, де пацієнта врятують", - пояснює Лінчевський.

За його словами, необхідний кардіоцентр може навіть бути не в тому районі, де живе пацієнт: "Ми закликаємо не дивитися на паспорт пацієнта, а дивитися на його кардіограму".

Дуже важливу роль у цьому плані, на думку заступника міністра, грає налагодження мережі логістики пацієнта, від моменту "заболіло в грудях" до встановлення стента.

При цьому за дороги МОЗ не відповідає і їх якість громадяни повинні вимагати в місцевої влади.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n456460
VEhrdlVtbE9RM2t3VEdwUmRFNUROakJNUWpnd1NsQlJjMDVETnpCTWNsRjJkRU41TUZsSVVtcE9Rell3VEVGbk1FdE1VWFJrUjBNd1dTOVJkbVJEZDB4NUwxRjJUa014TUV4VVVYVk9SMGN3VEdwUmRtUkRkMlpPUjBFd1RGaFNhRTVES3pCWlJGRjJUa00w
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору