EN|RU|UK
 Економіка
  6770  98
Матеріали за темою:

 Обслуговування держборгу в 2018 році обійдеться в 130 млрд грн, що можна порівняти з витратами на економічний розвиток, - експерт

долг

Згідно з проектом державного бюджету на 2018 рік, витрати на обслуговування державного боргу наступного року досягнуть 130 млрд грн, збільшившись на 16 млрд грн у порівнянні з рівнем поточного року.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це в своїй статті для ZN.UA пише глава правління Інституту суспільно-економічних досліджень Анатолій Максюта.

Автор вказує, що граничний розмір державного боргу на кінець року пропонується затвердити в розмірі 1999,3 млрд грн (61,5% ВВП), а гарантованого - 747,6 млрд грн (23,1% ВВП). Разом це становитиме 84,6% ВВП.

"Витрати на обслуговування державного боргу (виплата відсотків і доходу) досягнуть 130 млрд грн, збільшившись на 16 млрд і складаючи 4% ВВП. Ця сума порівняна з величиною всіх витрат бюджету на економічний розвиток, включно із АПК, транспорт і енергетику. А загальні виплати за державним боргом (погашення + обслуговування) складуть 306 млрд грн, або 9,4% ВВП ", - йдеться в статті.

Читайте також: Доходи зведеного бюджету-2018 вперше перевищать 1 трлн грн - із урахуванням девальвації й інфляції, - експерт

Експерт зазначає, що як державний, так і загальний (разом з гарантованим) борг перевищують встановлений бюджетним кодексом граничний розмір в 60% ВВП. "За законодавством, уряду потрібно вжити термінових заходів щодо приведення його до граничного розміру. Або хоча б, врешті-решт, затвердити стратегію управління держборгом, щоб громадяни країни знали, скільки боргів потрібно буде віддати їм, а скільки - їхнім дітям і онукам, і визначилися зі своєю власною стратегією", - вказує аналітик.

Максюта при цьому зазначає, що в текст бюджетного закону знову включені статті про право уряду перевищувати граничний розмір держборгу з метою докапіталізації банків і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Це означає, що розмір держборгу може вирости ще більше.

Читайте також: Оральна вакцинація лисиць проти сказу за 154 мільйонів - приколи проекту Держбюджету-2018. ДОКУМЕНТ

Нагадаємо, 15 вересня Кабінет Міністрів схвалив проект державного бюджету на 2018 рік. У ньому передбачено зростання реального ВВП на 3%, збільшення номінального ВВП до 3247,7 млрд грн, індекс споживчих цін (грудень до грудня попереднього року) на рівні 107%. У проекті державного бюджету на 2018 рік розрахунки здійснені з використанням прогнозного курсу на кінець року 30,1 грн / долар.Источник: https://ua.censor.net.ua/n456563
TUV4SVVtcDBRekF3VEdKUmRHUkhRMHhVU1hkTlZHZDJUSGs0ZGpCTVNGSnFkRU13TUV4aVVYUmtSME5tVGtNd01FeFlVbWRPUXpJd1RFaFNhblJETURCTVlsRjBaRWREWms1RGVEQk1OMUpuVGtONg==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору