EN|RU|UK
 Політика України
  30390  96

 "Навіть не очікував, що за УПЦ МП буде такий щільний контроль із боку Москви", - нардеп Єленський

еленский

Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) відверто підтримує Росію в конфлікті з Україною.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив парламентарій від "Народного фронту", релігієзнавець Віктор Єленський в інтерв'ю "Укрінформу".

"Позиція митрополії УПЦ нагадує формулювання про неспровоковану агресію. Нічим українська держава на таке агресивне ставлення не заслуговує з боку митрополії Української православної церкви. Тобто, ніяких таких кроків, спрямованих на руйнування цієї церкви. Я вже неодноразово казав, що ця церква отримує всі ті пільги й привілеї, які належать усім церквам за законом. І таке агресивне ставлення до української держави, таке несприйняття держави, яка бореться з ворогом і - часом відверта праця на цього ворога - це багатьох дивує", - сказав він.

"Навіть не очікував, що за УПЦ МП буде настільки щільний контроль із боку Москви, і що священноначаліє так піддасться цьому контролю. Чому це сталося, як це сталося - окрема розмова, але ми бачимо, що практично в усіх випадках, коли йдеться про відносини між країною-агресором і Україною, так або інакше вони стають на бік країни-агресора", - зазначив політик.

Також читайте: Міськрада Сум вперше не дозволила УПЦ МП проводити хресний хід

"Ми ведемо боротьбу з російською державою. Їхня війна проти української церкви - один з напрямів їхньої боротьби проти України. Вони цього ніколи не приховували, ніколи. Вони казали, що цього (визнання Київського патріархату та відрив УПЦ МП від Москви - ред. ) не може бути ніколи. Путін казав, що "это одно из немногих, что у нас осталось общего", і це будь-якою ціною треба зберегти.

"Церковний напрямок важливий для Москви і для тих, хто їх, так би мовити, підтримує ще й через те, що важко знайти людину, яку побили б або вбили за те, що вона розмовляє російською мовою. І тому дуже важливо знайти гнаних православних. І тому їм дуже важливо послабити міжнародну солідарність з Україною, використовуючи релігійний фактор. І ось для того, щоб це було більш масовано, "Опоблок" зі своєї квоти в Парламентській Асамблеї Ради Європи відкликав народного депутата Шенцева, а на це місце відправили народного депутата Новинського, який повністю займається цим питанням. Ну і до нього приєднався єпископ Віктор Коцаба, який теж тепер цим займається", - пояснив Єленський.Источник: https://ua.censor.net.ua/n456656
TUV4RVVYTTVSMEV3VEZoU1oyUkhWekJaT0djd1dVUlJkblJIUWpCYVlsSnNlVVJSZGpsSFFUQk1OMUpuZEVNMFNVNUhSREJNY2xKblRrTjNNRnBtVVhaa1F6Uk1lVGgyVERsRGFqQktMMUZ3Ym5wUmJtUkRkekJaUkZGMmRFTXdNRXd6VVhWT1F6VkpUa2RGTUZsRVVYWjBRemt3V1VvNE1FdEVVWFowUjBJd1dtSlNhbmM5UFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору