EN|RU|UK
 Економіка
  6254  10

 Великий постачальник палива відмовився працювати з "Укрзалізницею" до введення формульного ціноутворення

Один із найбільших постачальників палива в Україні - компанія "Анвітрейд" - відмовився від участі в тендері УЗ.

Встановлення формульного ціноутворення - це єдиний спосіб прибрати корупцію з паливних закупівель "Укрзалізниці" (УЗ). А доти, поки тендери на закупівлю дизельного палива відбуватимуться традиційно: з відкатами, позовами і блокуваннями, нормальним трейдерам краще утриматися від участі в них. Про це заявив виданню "Дзеркало тижня" директор одного з найбільших постачальників палива в Україні - підприємства "Анвітрейд", Петро Белз, повідомляють Комментарии. Таким чином він прокоментував своє рішення відмовитися від майбутньої роботи з УЗ.

"Доки умови не змінять на чесні і прозорі, "Анвітрейд" не братиме участі. Нам це не цікаво" - заявив Петро Белз і додав, що в приватних розмовах багато трейдерів підтримують ідею введення "формули", але в тендерах перемагають ті, хто будує бізнес на кабінетних домовленостях.

Україна імпортує понад 70% споживаного дизельного палива, і внутрішній ринок залежить від світових і європейських котирувань на нафтопродукти. При цьому, найбільший споживач дизелю - "Укрзалізниця" -намагається купувати паливо за фіксованою ціною. І "втрачає" в результаті до $40 на тонні.

Перевага формульного ціноутворення в тому, що воно все максимально автоматизує і зводить нанівець будь-які тіньові нюанси.

"Є константи - котирування PLATTS і акциз, а є змінна - премія трейдера. Все інше - корупція. Щоб уникнути корупції, формула має бути простою: потрібно прив'язати ціну закупівель до констант, які не залежать від людського чинника й чиїхось домовленостей. Я впевнений, що предметом торгів має бути тільки премія трейдера, а все інше має бути стабільним і прогнозованим. Немає більше чинників впливу на ціну: довідок, коригувань, змін. Тільки обраний PLATTS і премія постачальника. І кожен для себе вибирає свою міру заробітку", - вважає Петро Белз.

ДОВІДКА:
Platts - американське інформаційне агентство, яке спеціалізується на публікації цінових котирувань на нафту, нафтопродукти, природний газ, продукти нафтохімії і промислові метали, якими торгують у різних регіонах світу (котирувальне агентство). Є підрозділом американського медіахолдингу McGraw-Hill. З 28 квітня 2016 року - після перейменування материнської компанії McGraw Hill Financial, Inc у S&P Global Inc. - агентство має назву S&P Global Platts.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n456738
VEhrNGRrdzVReTh3VEVSUmRUbEROREJNVEZGMmJucFJiemxETmpCWlJGRjBPVU4zTUV4MlVteDBRek13VEROUmRVNUhSekJaT0QwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору