EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  4584  66

 Закон про освіту прийнято в інтересах усіх громадян України, в тому числі представників національних меншин, - нардеп Гопко

гопко

Новий закон України "Про освіту" не обмежує прав національних меншин.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це заявила народний депутат (позафракційна), голова Комітету Верховної Ради в закордонних справах Ганна Гопко на Facebook.

"Спроби дружньої Угорщини змагатися з Москвою у "захисті" буцімто порушених прав меншин в Україні викликають лише жаль (як і подібні перманентні претензії Угорщини до Румунії, Словаччини та інших країн). ​Ми готові і надалі терпляче пояснювати угорським колегам: закон про освіту в цілому і його мовна стаття зокрема ухвалені в інтересах усіх громадян України, у тому числі - представників національних меншин", - пише вона.

"​У чіткій відповідності з Конституцією України і ратифікованими нами міжнародними угодами, діти з родин національних меншин зможуть за рахунок українського бюджету не лише вивчати свою мову впродовж 12 років шкільного навчання, але і навчатися цією мовою в дитсадку й початковій школі. Більше того, ми виділили в законі мови Європейського Союзу як окрему категорію, що дає можливість викладати частину предметів цими мовами (не лише англійською, але й угорською, румунською, польською чи словацькою) у будь-яких школах, коледжах чи університетах відповідно до їх освітньої програми", - наголосила політик.

"​Але рідною мовою представники меншин навчатимуться не замість, а поряд з українською. І не порушить, а захистить їхні права, перш за все на належну освіту й роботу. Адже сьогодні більшість випускників шкіл з угорською мовою елементарно не можуть вступити до українських вишів чи працювати на престижних посадах, бо не володіють нормально українською мовою. То хто захищає права цих людей: українська держава, яка через новий закон дає їм можливість знати і українську мову, і рідну, чи ті, хто хоче законсервувати їх дискриміноване становище на ринку освіти й праці?! Запитання риторичне", - зазначила парламентар.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Гриневич зустрінеться з угорським міністром Балогом в жовтні для обговорення закону про освіту, - МОН

Нагадаємо, 25 вересня Президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", прийнятий Верховною Радою.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. Нова редакція закону "Про освіту" передбачає, що діти, які підуть в школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі - перші чотири роки. З п'ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою.

Пізніше парламент Угорщини одноголосно прийняв резолюцію з осудом українського закону про освіту, вказавши на порушення прав угорців уЗакарпатті.

Закон про освіту прийнято в інтересах усіх громадян України, в тому числі представників національних меншин, - нардеп Гопко 01

(Скріншот зі сторінки Hanna Hopko)Источник: https://ua.censor.net.ua/n456841
VEhrdlVXczVReXN3VEM5UmRYUkRLMHg1TDFGME9VTjNNRXh5VVhaMFF6bG1Ua01yTUZsSVVYTjBSMWN3V1V4UmMwaDZVbWM1UXpZd1dVUlJjMDVIV0RCTU0xSm5aRWROTUV4eVVYTkRSRkYyVGtNck1FeE1VWE5CUFQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору