EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  136545  443

 "Порошенко заборонив російську мову в школах", - реакція російських ЗМІ на новий Закон України "Про освіту"

язык русский

Російські пропагандисти впевнені, що в Україні "завершується наступ на російську мову".

Цензор.НЕТ пропонує ознайомитися з деякими думками російських "експертів" з приводу ухваленого в Україні закону про освіту, зокрема його норми про мови нацменшин. Переважно російські сайти пишуть про "заборону російської мови в школах". У заголовках матеріалів можна зустріти і досить м'які формулювання про "утиск прав нацменшин", але деякі пишуть про "завершення наступу на російську мову.

Наприклад, "Газета.Ру" у своїй статті пише, що "Порошенко заборонив російську мову в школах". "Україна забороняє викладання російською мовою починаючи з п'ятого класу, а в 2020 році навчання російською мовою припиниться зовсім", - пише видання, додаючи, що "закон похитнув дипломатичні зв'язки Києва". Свої слова журналісти підкріплюють тим, що президент Румунії Клаус Йоханніса нібито скасував запланований на жовтень візит в Україну в зв'язку з ухваленням закону про освіту. Однак пізніше з'ясувалося, що візит перенесено.

Російський "Інтерфакс" наводить коментар російського МЗС, які заявив, що "новий закон - це спроба "майданної" влади здійснити повну українізацію освітнього простору країни, що прямо суперечить як її Конституції, так і взятим Києвом на себе міжнародним зобов'язанням".

У російському відомстві підкреслили, що "хоча російська мова в законі і не згадується, проте очевидно, що головним завданням закону є "максимальне обмеження інтересів мільйонів російськомовних жителів України, насильницьке встановлення в багатонаціональній державі моноетнічного мовного режиму"".

Раніше в статті "ТАСС" - "Не всякий язик до Києва доведе: Україна обмежує застосування мов нацменшин" - новий закон України про освіту називають "неконституційним": "Але українським політикам далеко не вперше доводиться зневажати Основний закон власної країни. Досить згадати відсторонення від влади президента Віктора Януковича, яке було здійснено з грубими порушеннями Конституції", - йдеться в статті.

Але і це, на думку журналістів "ТАСС" не найстрашніше, адже "диявол криється в деталях": "Насправді, головна проблема не стільки навіть у змісті самого закону і відповідності його тим чи іншим європейським нормам, скільки в тому, як він буде застосовуватися на практиці. І в цьому сенсі поведінка як української влади, так і значної частини населення країни, що опинилася під потужним впливом націоналістичної, русофобської пропаганди, дає вагомі підстави для сумнівів.

Також читайте: Єдина територія, де страждають російськомовні жителі, - це та, що під контролем російських сил, - Волкер

Досить згадати про поняття "побутової сепаратизм", яке міцно увійшло в побут українців. Ні для кого не є секретом численні приклади того, як люди, які намагаються в побуті - в магазинах, на транспорті, в сфері обслуговування - говорити російською, зазнають переслідувань і утисків з боку "активістів", а правоохоронні органи в кращому випадку мовчать, а в гіршому - тягнуть "побутових сепаратистів" у кутузку".

Ще один російський пропагандист Андрій Бабицький так коментував виданню "Реальний час" "наступ на російську мову" в Україні: "Думаю, буде такий "глухий" опір: люди не віддадуть свою мову, будуть продовжувати її утримувати, але не у відкритих формах, а використовуючи, наприклад, домашнє навчання або щось подібне. А Україні все одно через якийсь час настане кирдик - я маю на увазі нацистській Україні, оскаженілій і абсолютно антигуманній. Усе почне повертатися на круги своя. Я думаю, що єдність українського і російського народів так чи інакше відновиться, почнеться процес денацифікації і реабілітації національних мов".

Також читайте: Влада Латвії заборонила складати шкільні іспити російською мовою

"РИА новости" для підкріплення позиції про утиск російськомовного населення України наводили слова українського народного депутата від "Опоблоку", екс-регіоналки Тетяни Бахтєєвої: "На сьогоднішній день 60% людей в Україні говорить і думає російською мовою. Навіть ті політики, які називають себе великими патріотами тільки на публіку розмовляють українською мовою. Вдома, в колі сім'ї більшість з них говорять виключно "мовою агресора", як вони виражаються. Очевидно, що нова реформа істотно обмежує права і можливості не тільки національних меншин, а й більшої частини населення. (...) Я представляю в Раді східний регіон і можу сказати, що дітям і вчителям буде дуже складно адаптуватися в нових умовах. Це буде, скоріше, не навчання, а просиджування штанів "для галочки". Ця реформа довго не проживе, адже люди скоро зрозуміють, що стало в тисячу разів гірше. Такі закони просто антинародні".
Источник: https://ua.censor.net.ua/n456879
VEhrNGRrdzVReTh3V1VSUmRuUkRMekJNUkZGek9VTjNNRXd6VVhST1EzZG1Ua2RCTUV3M1VtZGtSMWN3VEc1U1oyUkhUVEJNY2xGelEwUlJkazVES3pCTVRGRnpTSHBSYkRsRFl6QkpXamd3UzBSUmRuUkhRakJhWWxKcWR6MDk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 5 з 5
<<<1 2 3 4 5
Сторінка 5 з 5
<<<1 2 3 4 5
 
 
 
 
 
 вгору