EN|RU|UK
 За кордоном
  5104  20

 США обмежать російські військові польоти над американською територією, - WSJ

"Американські чиновники готуються оголосити обмеження на російські військові польоти над американською територією, передбачені Договором із відкритого неба, що є останньою ознакою напруженості в американсько-російських відносинах".

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Инопрессу, про це йдеться в статті в The Wall Street Journal.

Як пояснює автор, "договір, який є частиною комплекту угод з питань контролю над озброєннями, прозорості та зміцнення довіри, які зросли на останніх стадіях холодної війни, дозволяє 34 державам-членам, які ратифікували його, проводити спостережні польоти над територією один одного, роблячи аерофотознімки військових і бойової техніки".

"Напруженість, пов'язана з договором, посилилася в серпні: російський літак, який діє в рамках Договору з відкритого неба, пролетів над американськими містами, серед яких Вашингтон і місто Бедмінстер (Нью-Джерсі), коли президент Дональд Трамп був там у Trump National Golf Club" , - йдеться в статті.

Однак, за словами американських чиновників, ці польоти не є причиною нових обмежень, передає журналіст. Вони стверджують, що Росія порушує Договір із відкритого неба, оскільки Кремль наклав обмеження на польоти над Калінінградом, де, як вважають американські офіційні особи, є секретний склад просунутої зброї.


"Як планується, американська делегація має оголосити про свої контрзаходи у вівторок, під час зустрічі у Відні консультативної комісії за Договором із відкритого неба - групи чиновників із країн-членів", - повідомляє автор із посиланням на джерела в Держдепартаменті і Пентагоні. "Ми хочемо схилити Росію до того, щоб вона повернулася до дотримання договору", - заявив високопосадовець із Держдепу, додавши, що заходи, прийняті США і є оберненими, можуть стати стимулом для Москви.

Серед варіантів заходів, які розглядають американські чиновники, - обмеження російських польотів над Аляскою і Гаваями, інформує видання.

"Зі свого боку, російські чиновники заявляють, що кілька країн, які входять до Договору з відкритого неба, зокрема Канада, Грузія, Туреччина і США, ввели обмеження на доступ до своєї території в рамках договору", - продовжує журналіст.

"У нас є серйозні претензії з приводу того, що деякі країни-учасниці втручаються в спостережні польоти, - розповів газеті генерал-майор у відставці Олександр Пересипкін, член російської делегації у Відні. - Наші партнери, намагаючись "урівноважити" взаємні претензії, часто просто придумують маленькі проблеми, які переводять у розряд великих".


"Договір із відкритого неба - це частина поступового розладу у відносинах, - цитує автор високопосадовця з Держдепу. - Росія хоче переглянути відносини у сфері європейської безпеки, і ми бачимо, як угоди щодо європейської безпеки підриваються".
Источник: https://ua.censor.net.ua/n456933
VEhrNGRrdzVReTh3VERkUmRUbEhUVEJNTjFKbmRFTTBaazVEWnpCTU4xSm5aRWRYTUZrNU9EQkxTRkZ4VGtOUg==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору