EN|RU|UK
 Суспільство
  12036  146
Матеріали за темою:

 Україні потрібно звернутися до Ради Європи з приводу закону про освіту, - Могеріні

могерини

Владі України потрібно звернутися до Ради Європи з приводу закону про освіту й просити про експертний висновок.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це заявили в прес-службі голови європейської дипломатії Федеріки Могеріні, повідомляє "Радіо Свобода".

"Ми вітаємо заяви про намір української влади просити експертного висновку Ради Європи і закликаємо зробити це якомога швидше. Цей висновок слід належним чином врахувати", - йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією видання, в заяві йдеться про те, що під час контактів Євросоюзу з українською владою в ЄС підкреслювали, що законодавство має відповідати міжнародним зобов'язанням, взятим Україною, зокрема, Рамковій конвенції Ради Європи про захист національних меншин та Європейській хартії регіональних мов або мов меншин.

"Як зазначалося в попередніх висновках Венеціанської комісії, роль української мови як державної мови та необхідність захисту меншин і регіональних мов повинні бути ретельно збалансовані", - підкреслили в прес-службі Могеріні.


Читайте також на "Цензор.НЕТ": Угорщина вдається до шантажу, а не до спокійних переговорів. Ми будемо діяти дзеркально, - Ар'єв про скандал через закон про освіту

25 вересня президент України П.Порошенко підписав закон України №2145-VІІІ "Про освіту", ухвалений Верховною Радою 5 вересня 2017 року. Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома і більше мовами - державною, англійською, інших офіційних мовах Європейського Союзу. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладів дошкільної та початкової освіти.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n456991
TUV4bVVYTk9Rell3VERkUmRsTkJhVEJNTDFKblRrTXJTVTVES3pCWlNGRnpkRWRYTUZsTVVtZDVTWFpNT1VOak1FdzNVWE01UXpFd1dVUlNiSFJET1RCYVdYWk1PVU1yTUZsSVVYTjBSMWN3V1V4UmMwaDZVWFpPUXlzd1RFeFJjMGg2VVdoT1Eza3dXVVJSZG5SSFFqQk1OMUpxZEVNeg==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору