EN|RU|UK
 Політика України
  3999  8

 Закон "Про освіту" опубліковано в "Голосі України": від завтра він набуде чинності

украины голос

Закон "Про освіту" опубліковано у виданні Верховної Ради "Голос України".

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Закон опубліковано в №178-179 від 27 вересня. Згідно з перехідними положеннями до закону, ухваленого Радою 5 вересня, він набуває чинності наступного дня після публікації, крім деяких положень.

Нагадаємо, 25 вересня Президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", ухвалений Верховною Радою.

5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. Закон передбачає підвищення мінімальної заробітної плати вчителів до 3 мінімальних заробітних плат, яке набуває чинності з 2018 року, а реалізовуватися має поетапно до 2023 року, однак Кабінету міністрів доручено передбачити щорічне підвищення посадового окладу педагога найнижчої кваліфікації до 4 прожиткових мінімумів для працездатних пропорційно зростанню доходів державного бюджету.

Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. Нова редакція закону "Про освіту" передбачає, що діти, які підуть у школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі - перші чотири роки. З п'ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладів дошкільної та початкової освіти. При цьому представники нацменшин, які почали навчання в школі до 2018 року, продовжують його отримають за старими нормами, з поступовим збільшенням кількості предметів українською мовою. Застереження проти нього висловили Угорщина, Румунія, Болгарія, РФ і Молдова.

Згодом у МЗС Румунії висловили стурбованість прийнятим ВРУ законом про освіту, а Угорщина заявила, що припиняє підтримку України на міжнародній арені. Глава Міністерства людських ресурсів Угорщини Золтан Балог звернувся з офіційним листом до міністра освіти і науки України Лілії Гриневич і попросив про особисту зустріч, щоб обговорити новий закон про освіту. Пізніше парламент Угорщини одноголосно ухвалив резолюцію з осудом українського закону про освіту, вказавши на порушення прав угорців у Закарпатті.

Також закон передбачає, що повна середня освіта триватиме 12 років і складатиметься з початкової освіти тривалістю 4 роки, базової середньої освіти тривалістю 5 років, яку здобувають у гімназії, і профільної середньої освіти тривалістю 3 роки, здобувають у ліцеї або закладах професійної освіти. Навчання в школі діти можуть починати в 6 або 7 років (крім дітей з особливими освітніми потребами).

Результати навчання учнів після завершення кожного з рівнів освіти оцінюються шляхом державної підсумкової атестації, яка може здійснюватися у вигляді зовнішнього незалежного оцінювання і для учнів молодшої школи здійснюється тільки з метою моніторингу.

Профільна середня освіту (старші класи школи) може бути двох напрямків - загальноосвітньою і професійною.

Навчання учнів за програмами 12-річної школи для початкової освіти розпочинається 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти - 1 вересня 2022 року і для профільного середньої освіти - 1 вересня 2027 року.

Закон встановлює необхідність забезпечити фінансування освіти з держбюджету, місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законом, у розмірі 7% ВВП.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n457049
VEhrNGRrdzVRek13VEVSUmRYUkRLekJNTVRnd1REZFNaMlJEZVRCYVlsSm5kRU4z
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору