EN|RU|UK
 За кордоном
  13498  100
Матеріали за темою:

 РФ має право апелювати до договору про дружбу і партнерство з Україною, оскільки де-юре він діє, - Пєсков стосовно заяви Держдуми щодо закону "Про освіту"

песков

Договір про дружбу і стратегічне партнерство між Росією та Україною де-юре залишається в силі, апелювання до чинного документа - нормальна практика.

Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, коментуючи ухвалення Держдумою заяви у відповідь на український закон "Про освіту", повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"З юридичної точки зору, документ залишається чинним, він не був денонсований, відповідно, з правової точки зору, апелювання до чинного документа де-юре є нормальною практикою", - сказав Д. Пєсков журналістам.

При цьому він зауважив, що більш коректно було б звернутися до Держдуми за роз'ясненнями.

Держдума в середу ухвалила заяву про неприпустимість введення обмежень в Україні для отримання освіти рідною мовою корінними народами і національними меншинами. Заява була прийнята у зв'язку з підписанням президентом України Петром Порошенком поправок у закон "Про освіту", які обмежують можливість отримання освіти рідною мовою для корінних народів і національних меншин, в тому числі для росіян.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. 25 вересня Президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", ухвалений Верховною Радою.

Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. Нова редакція закону "Про освіту" передбачає, що діти, які підуть у школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі - перші чотири роки. З п'ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладів дошкільної та початкової освіти. При цьому представники нацменшин, які почали навчання в школі до 2018 року, продовжують його отримають за старими нормами, з поступовим збільшенням кількості предметів українською мовою. Застереження проти нього висловили Угорщина, Румунія, Болгарія, РФ і Молдова.

Згодом у МЗС Румунії висловили стурбованість прийнятим ВРУ законом про освіту, а Угорщина заявила, що припиняє підтримку України на міжнародній арені.Глава Міністерства людських ресурсів Угорщини Золтан Балог звернувся з офіційним листом до міністра освіти і науки України Лілії Гриневич і попросив про особисту зустріч, щоб обговорити новий закон про освіту. Пізніше парламент Угорщини одноголосно ухвалив резолюцію з осудом українського закону про освіту, вказавши на порушення прав угорців у Закарпатті.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n457084
TUV4bVVYTk9Rell3VERkUmRsTkJhVEJNTDFKblRrTXJTVTVES3pCWlNGRnpkRWRYTUZsTVVtZDVTWFpNT1VObU1GcFVVbWRrUXpZd1REZFJjMms0ZGpCTVZGSm5Ua2RFTUV4aVVYTmtRM2RtVGtNck1GbElVWE4wUjFjd1dVeFJjMGg2VVhaT1F5c3dURXhSYzBFOVBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору