EN|RU|UK
 Економіка
  5615  53

 Ціна українського вугілля не може бути нижчою за імпорт, - енергоексперти

Ціна вугілля українського видобутку в умовах дефіциту енергоресурсу не може бути нижчою за ціну імпортного ресурсу.

Такої думки дійшли експерти енергоринку під час робочої зустрічі в АМКУ на тему "Шляхи вирішення проблемних питань, які стримують формування конкурентних відносин на ринках електроенергії", повідомляє "Апостроф"

Експерт у сфері енергетики Юрій Корольчук зазначив, що питання дефіциту вугілля, його імпорту, використання методики розрахунку ціни вугілля (формула Роттердам +. - Ред.) безпосередньо пов'язані з питанням - як Україна бачить майбутнє власної вугільної галузі? Чи потрібна Україні власна вугільна галузь? "Тому, якщо вже ми пішли шляхом дефіциту вугілля, то ринок повинен існувати і повинна бути ринкова ціна. Але паралельно вона, ця формула (Роттердам + - ред.) була задумана як певний вихід зі складної ситуації для шахт не тільки державних, але і приватних. Сама формула Роттердам + міфологізована в політичних цілях. І на ній зацікавлені особи, політичні сили хочуть "зрубати" політичні дивіденди", - заявив він.

Володимир Омельченко, Директор енергетичних програм Центру Разумкова, у свою чергу, зазначив, що для розвитку енергетичної галузі України вже давно потрібно було піти від ручного регулювання цін на енергоносії і сформувати прозорі ринкові механізми тарифоутворення. "Я вважаю, що ці моделі, які прив'язані до енергетичних бірж за ціновим паритетом, - це в такому перехідному етапі ефективне рішення. Тому що в будь-якому іншому випадку ми знову будемо відкочуватися назад і визначати ціни за принципом "витрати +", знову будуть втручання політиків. це нікому не потрібно, це не призведе до інвестиційної привабливості нашої енергетик ", - підкреслив Володимир Омельченко.

На думку Руслана Богданова, заступника голови Федерації роботодавців паливно-енергетичного комплексу України, штучне стримування і ручні механізми ціноутворення на вугілля стали, в тому числі, причиною сьогоднішнього дефіциту вугілля. "Ручне або адміністративне регулювання ціни на ринку, як електроенергії, так і вугільного ринку вже призвело до того що ми за 10 років втратили 50 відсотків галузі. І говорити про те, що ціна на вугілля, вироблене в Україні, може бути нижче, ніж ціна, за якою воно торгується за її межами, - це абсурдно", - зазначив заступник голови ФРТЕКУ.

Нагадаємо, в Антимонопольному комітеті відбувся круглий стіл "Шляхи вирішення проблемних питань, які стримують формування конкурентних відносин на ринках електроенергії". Перший заступник глави АМКУ Марія Нижник завила, що ціна на вугілля повинна бути ринковою і однаковою як для українських шахт, так і для імпорту.

У свою чергу, старший віце-президент міжнародного агентства Argus, провідного міжнародного цінового агентства, Джим Ніколсон назвав індекс API2 у голландському вугільному хабі ARA (Амстердам, Роттердам, Антверпен) оптимальним ціновим орієнтиром для формування ціни на енергетичне вугілля в Україні. Він підкреслив, що індекс існує більш як 20 років і широко використовується в Європі.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n457118
VEhrNGRrdzVRekV3VEROUmRHUkhRVEJNVUZGMFpFZERNRXhxVVhWMFEzZG1Ua041TUZsUVVYTTVSMWN3VEhaUmRUbEhVQT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору