EN|RU|UK
 За кордоном
  8217  32

 Дорога Росії в Європу лежить через Київ, - посол ЄС у РФ

ушацкас

Посол ЄС у РФ Вігаудас Ушацкас заявив, що вірить в європейське майбутнє Росії, але через повагу європейського вибору і незалежності України.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "КоммерсантЪ".

"Незалежність України важлива не тільки для самої країни, а й для Європи. У нас довгі історичні відносини з Києвом, ми дуже пов'язані емоційно. Ми переживаємо за Україну, але це питання також важливе для майбутніх відносин між Європою і Росією", - підкреслив дипломат .

"Я все-таки впевнений, що Росія повернеться до Європи, тому що росіяни є європейцями. Але ця дорога лежить через Київ. Ми всі повинні допомагати стабілізації, нормалізації України. Я думаю, що мій досвід може стати невеликим, але конкретним внеском у процвітання України як частини Європи. У майбутньому, чого я особисто дуже бажаю, можливо, навіть як частини Європейського союзу", - зазначив Ушацкас.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Для того, щоб ефективно протистояти російській дезінформації, потрібна трансатлантична відповідь, - Вершбоу

"Ми є сусідами, Росія є членом Радбезу ООН, без якого не вирішуються основні питання міжнародної політики. Євросоюз залишається найбільшим ринком для російських товарів. Незалежно від проголошеного повороту в Азію Євросоюз залишається найбільшим партнером РФ. 45-47% усієї зовнішньої торгівлі Росії припадає на ЄС. Ми також закуповуємо 40% всього газу і 30% нафти з Росії, таким чином будучи не тільки великим споживачем, а й великим платником у федеральну скарбницю Росії. Крім цього, 75% прямих іноземних інвестицій приходять у Росію з країн ЄС. Тому взаємини залишаться і будуть прагматичними. Ми розуміємо: є сфери, за якими ми змушені й зацікавлені спілкуватися. Це не тільки торгівля та економіка, а й питання стосовно Сирії, Кореї, угода щодо іранської ядерної програми. Але при цьому ми будемо наполягати на тих принципах і цінностях, які ЄС розділяє і за якими залишаються серйозні розбіжності. Україна - ядро. Саме вона стала каталізатором найбільших розбіжностей і роз'єднаності. Україна нас роз'єднала, але вона нас повинна й об'єднати", - резюмував дипломат.Источник: https://ua.censor.net.ua/n457141
VEhrNGRrdzVRMFV3VEV4U1owNURLekJaU0ZGMmRFZFBNRXhrT0RCTFJGRjJkRWRDTUZwaVVtcDNQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору