EN|RU|UK
 Політика України
  3981  20

 Прошу МОН, щоб ми не були пасивними "чекунами" й активно захищали своє бачення закону "Про освіту", - Порошенко

порошенко

Президент України Петро Порошенко закликає Міністерство освіти й науки займати активну позицію в захисті свого бачення обов'язкових гарантій і прав національних меншин.

"Наскільки я розумію, Міністерство освіти за моїм дорученням вже звернулося до Ради Європи, до Венеціанської комісії. Але прошу, пані Лілія (міністр освіти й науки України Лілія Гриневич. - ред.), щоб ми не були пасивними "чекунами" й активно захищали своє бачення обов'язкових гарантій прав національних меншин", - сказав П.Порошенко на зустрічі з працівниками освітньої сфери в четвер у Києві, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Він підкреслив, що необхідно докласти чимало зусиль, щоб роз'яснити свою позицію європейським партнерам України і, перш за все, сусідам.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Людина, яка закінчує українську школу, має говорити українською мовою, - Порошенко

"Показати їм і всім європейським структурам, що мовна стаття українського освітнього закону відповідає європейським практикам. І дуже важливо, щоб у цій дискусії ми чули один одного: ми чули їх, але й вони обов'язково чули нас. Новий закон про освіту повинен не віддалити нас від Європи, ні в якому разі, а навпаки - наблизити", - заявив Президент.

Глава держави зазначив, що, підписуючи закон, який підтримує українську мову, він уважно стежить за тим, "щоб залишався широкий простір для вільного розвитку інших мов, якими розмовляють громадяни України".

Також читайте: Порошенко стосовно Закону "Про освіту": Україна не буде звертати уваги на істерику Держдуми РФ

"Україна демонструвала і далі буде демонструвати таке ставлення до прав національних меншин, яке повністю відповідає нашим міжнародним зобов'язанням, перебуває в гармонії з європейськими стандартами", - запевнив П.Порошенко.

Президент також вважає, що результати експертизи закону про освіту, здійсненої Радою Європи і Венеціанською комісією, можуть бути враховані в новій редакції закону "Про загальну середню освіту": "Результати експертизи і цієї дискусії, результати переговорів із нашими партнерами можуть бути враховані і в новій редакції закону про повну загальну середню освіту".

Читайте також: Новий закон "Про освіту" набув чинності
Источник: https://ua.censor.net.ua/n457300
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору