EN|RU|UK
 Суспільство
  5138  95

 Готовий підтримати спеціальну програму для розвитку зеленого туризму, - Порошенко

порошенко

Державні природоохоронні служби і місцева влада повинні підтримувати і сприяти не тільки збереженню лісів, національних парків, а й розвитку екологічного туризму, переконаний Президент Петро Порошенко.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі глави держави.

У повідомленні зазначено: "Як правило території, де створена переважна більшість національних заповідних парків, є депресивними. Зайнятість на тих територіях є вкрай низька. І за таких обставин, я вважаю, що замість того, щоб намагатися вирубати ліс, забравши частину заповідника і залишити пустелю, ми маємо допомогти організувати екологічний туризм. Це створює і робочі місця", - наголосив Глава держави на нараді з питань реформування лісового господарства та вдосконалення державної екологічної політики у Івано-Франківську.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Комплектуючі для Porsche і Lamborghini: Порошенко відкрив новий німецький завод в Івано-Франківській області

Петро Порошенко підкреслив, що вирубані ліси та лисі гори туристів не приваблюватимуть."Вирубав - більше нічого не буде", - зауважив він.

Президент зазначив, що готовий підтримати спеціальну програму, якщо така необхідна, задля розвитку зазначеного напрямку. "Якщо потрібна національна програма екологічного туризму - чекаю пропозицій. І на рівні урядовому, і на рівні законодавчому ми це питання можемо швидко вирішити. І це умови для того, щоб захистити природнє середовище через формат національного парку", - сказав він.

За словами Петра Порошенка, Україні доцільно вивчити іноземний досвід організації національних парків, які генерують масштабний туристичний потік і позитивно впливають на розвиток прилеглих територій і наповнення місцевих бюджетів.

Також дивіться: Необхідно ввести єдину державну систему електронного обліку деревини, - Порошенко. ВIДЕО

Глава держави також наголосив, що розвиток природно-заповідної справи належить до пріоритетів державної політики в сфері охорони навколишнього середовища.

"Нехай площа природньо-заповідного фонду України є недостатньою для збереження та відновлення особливих природних компонентів і об'єктів, але ми працюватимемо над цим", - підкреслив Петро Порошенко.

Окремо він звернув увагу на проблему, пов'язану із навмисно організованою плутаниною у межах заповідників і парків. Президент закликав до спільної роботи над її вирішенням. "Оскільки встановлення меж заповідників - це компетенція Президента, маємо разом з вами попрацювати. Відновити межі, які були, щоб суб'єкти місцевого самоврядування, які хочуть загарбати територію заповідників заднім числом, не змінювали ці межі. Вирішити (це питання - ред.) на урядовому і президентському рівні", - наголосив Петро Порошенко.

Читайте також: Україна подасть у суд на Росію за екологічну шкоду від будівництва Керченського мосту, - Порошенко

"До правоохоронців окрема позиція - попередьте суб'єктів місцевого самоврядування не бавитися і не чинити злочинів у заповідній справі. Кожен сільський голова має працювати на громаду, а не проти заповідника. Думаю, що це речі, які ми 100% зможемо регулювати", - додав він.

Президент також зазначив, що під час наради очікує на обговорення принципових змін в організації Державної екологічної служби, гарантій якісного поліпшення роботи новоствореного органу, а також пропозицій щодо підтримки з боку Глави держави і влади".

Також читайте: Для поліпшення економіки України необхідно якісно і швидко розвинути сферу туризму, - Гройсман
Источник: https://ua.censor.net.ua/n457492
VEhrdlVXNDVReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVIwTXdXVkJTWjA1RE5EQk1abEYyU0hwUmJYUkRkekJaUkZGMk9VTjNNRmxNVVhWQlBUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору