EN|RU|UK
 Політика України
  8200  87
Матеріали за темою:

 Міністр освіти Латвії підтримав мовну норму українського закону "Про освіту", - МЗС

образование

Міністр освіти й науки Латвії Карліс Шадурскіс відзначає обґрунтованість положень мовної статті нового українського закону "Про освіту".

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться у повідомленні МЗС.

У тексті зазначено: "Кроки України щодо забезпечення передумов для вивчення державної мови в системі освіти є зрозумілими", - заявив К.Шадурскіс під час зустрічі з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним, який ознайомив його з основними положеннями закону.

На прикладі досвіду Латвії він наголосив на важливості створення передумов для школярів отримати необхідні знання державної мови і не бути дискримінованими на ринку праці своєї країни.

П.Клімкін у свою чергу відзначив інтерес України до запозичення латвійського досвіду функціонування системи освіти з використанням мов національних меншин.

Як повідомляли, 28 вересня закон "Про освіту" вступив у силу. Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми, можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома і більше мовами - державною, англійською, іншими офіційними мовами Європейського Союзу. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти.

Міністерство закордонних справ Угорщини заявило 26 вересня про намір країни блокувати зближення України та ЄС через закон про освіту.

Міністерство освіти й науки України направило до Ради Європи лист, в якому заявило про намір відправити на експертизу до Європейської комісії за демократію через право ("Венеціанська комісія") статтю про мову навчання закону "Про освіту".

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Росія повинна припинити порушення в Криму, - голова МЗС Латвії
Источник: https://ua.censor.net.ua/n457515
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору