EN|RU|UK
 Суспільство
  5479  9

 Переданий в заставу музей на Харківщині з картинами Пікассо та Малевича повернули громаді

На Харківщині громаді повернули будівлю Пархомівського історико-художнього музею, в якому зберігаються картини Пікассо та Малевича.

Як повідомляє офіційний сайт Харківської облдержадміністрації, це стало можливим завдяки голові області Юлії Світличній та одному з українських банків.

Урочиста передача приміщення музею відбулася 30 вересня в Пархомівці з участю голови ХОДА Юлії Світличної та керівництва одного з українських банків.

Переданий в заставу музей на Харківщині з картинами Пікассо та Малевича повернули громаді 01

"Сьогодні без перебільшення - історична подія. Декілька років тому ми боялися, що цю будівлю буде комусь продано, що наш музей потрібно буде рятувати. І весь Краснокутський район, уся Харківщина - всі ми разом - долучилися до рятування Пархомівського художнього музею. І мені сьогодні приємно сказати, що ми перемогли. Сьогодні будівлю Пархомівського художнього музею нарешті передано громаді. І це спільний результат роботи влади, громади і соціально відповідального бізнесу", - підкреслила Юлія Світлична.

Голова ХОДА подякувала керівництву банку за меценатську діяльність.

Переданий в заставу музей на Харківщині з картинами Пікассо та Малевича повернули громаді 02

епер жителі Харківщини та всієї України мають можливість насолоджуватися світовими шедеврами в стінах цього унікального музею. Ми продовжимо розвивати Краснокутський район. Цього року ми провели фестиваль "Перлини Слобожанщини", на який завітало майже 7000 туристів. Я впевнена, що такий гарний край мають побачити якомога більше людей", - резюмувала Юлія Світлична.

Як повідомляє офіційний сайт Харківської ОДА, будівлю Пархомівського історико-художнього музею ім. П.Ф. Луньова було передано в заставу в 2011 році. Банк викупив будівлю Пархомівського музею з торгів під час ліквідації за процедурою банкрутства одного зі своїх боржників. Після цього передав будівлю як благодійний внесок на баланс Обласного комунального закладу "Харківський художній музей".

Переданий в заставу музей на Харківщині з картинами Пікассо та Малевича повернули громаді 03

Художній музей у Пархомівці заснував учитель історії сільської школи Афанасій Луньов. Разом із учнями він створив історико-краєзнавчий музей, який розташовувався тільки в одному класі школи. Пізніше вони заснували гурток "Юний історик" і загорілися ідеєю створення художнього музею. З проханням допомогти відкрити такий заклад зверталися до багатьох художників. Першими відгукнулися майстри з Харкова. У 1955 році вони подарували музею 50 своїх робіт, і саме цей рік вважається датою створення музею.

Переданий в заставу музей на Харківщині з картинами Пікассо та Малевича повернули громаді 04

Зараз колекція музею налічує понад 7 тисяч експонатів. Серед них є роботи видатних художників: Пабло Пікассо, Казимира Малевича, Миколи Реріха, Аполлінарія Васнецова, Івана Шишкіна, Джованні Піранезі, Фердинанда Бола, Тараса Шевченка, Івана Їжакевича, Михайла Дерегуса, Абрама Архипова. З 1987 року заклад у Пархомівці є автономним відділом Харківського художнього музею.Источник: https://ua.censor.net.ua/n457566
VEhrdlVXNDVSMWN3VEhKUmMwNUhRakJaU0ZGMmJucFJiMlJEZVRCYVlsSm5kRU0zTUV4cVVtZzVRemt3VEVGMlREbEROakJNUkZKblRrZERNRXhxVVhaa1EzZG1Ua000TUZsUVVYUTVRekV3VEd3NE1FdFlVWE5PUjBFd1RISlNiSFJEZVRCWmJsRjFUa001TUV4QlBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору