EN|RU|UK
 Економіка
  9070  97
Матеріали за темою:

 "У майбутньому ми не маємо розраховувати на МВФ", - міністр фінансів Данилюк

данилюк

У майбутньому Україні не варто розраховувати на підтримку з боку Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив міністр фінансів Олександр Данилюк в інтерв'ю ZN.UA.

"Зараз МВФ відіграє дуже важливу роль для розвитку України. Але також я розумію, що у майбутньому ми не маємо розраховувати на МВФ. Це слабка позиція. МВФ не робить програм на десять років, вони підтримують країну у складний період, щоб вона мала можливість вийти з кризи, стабілізувати стан економіки у той момент, коли приватні інвестори країною не цікавляться і немає нікого, хто її підтримав би, і жодні інструменти, крім фінансування МВФ, не працюють. Але коли ми думаємо про майбутнє, неправильно розраховувати на підтримку МВФ. Навіщо тоді країні уряд? Що ми тут робимо?" - сказав він.
Водночас Данилюк наголошує, що програма МВФ - це індикатор для інвесторів (як для прямих, так і для тих, які купують українські бонди).

За його словами, для фінансування дефіциту бюджету Україна виходитиме на ринки запозичень, коли це буде потрібно.


Відкрита МВФ у березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $ 16,75 млрд за поточним курсом) із першим траншем у $ 5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів за SDR1,18 млрд (близько $ 1,6 млрд) і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($ 0,6 млрд).

Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $ 1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в зв'язку з невиконанням багатьох умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом у квітні 2016 року переговори про продовження фінансування було відновлено, проте МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі $ 1 млрд лише в середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року.

Згідно з новим графіком подальших переглядів економічної програми України, затвердженої радою директорів разом із четвертим траншем, до кінця 2017 були заплановані три перегляди: четвертий - у середині травня, п'ятий - у середині серпня, шостий - у середині листопада. У разі успішного виконання владою встановлених програмою вимог Україна за підсумками четвертого перегляду може залучити $ 1,907 млрд, за підсумками п'ятого - $ 1,28 млрд, за підсумками шостого - $ 1,28 млрд. Загалом - близько $ 4,46 млрд.

У 2018 році плануються інші чотири перегляди, за підсумками яких Україна може залучити близько $ 955 млн. Загалом - близько $ 3,82 млрд.

При цьому НБУ заявив, що в поточному році очікується отримання двох траншів від МВФ за програмою EFF замість раніше запланованих трьох. Відповідно, Центробанк знизив прогноз надходжень від фонду в 2017 році до $ 3 млрд. Водночас, як вказується в інфляційному звіті за липень, НБУ підвищив суму очікуваних надходжень від МВФ у 2018 році до $ 4,5 млрд.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n457592
TUZsSVVYWTVSMWN3VEV4UmRqbEhRVEJNUkZKb2RFZFFTVTVETTBsT1F6Z3dURXhTYUVNNGRqQktWRkZ6VGtNNU1FeHFVWFU1UjA4d1RHOW5NRW8zVVhVNVF6RXdUSEpTWjJSRGR6Qk1NMUYwVGtkQlRIa3ZVVzVPUTFNd1MxRTk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору