EN|RU|UK
 Політика України
  2344  24
Матеріали за темою:

 Україна веде консультації з Естонією стосовно закону про освіту, - Міносвіти

эстония

Україна провела консультації з країною-головою Ради Європейського союзу Естонією стосовно закону про освіту.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Міністерства освіти й науки України.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Польща та Україна підпишуть декларацію про імплементацію мовної статті закону про освіту

Зустріч відбувалася між головою МОН Лілією Гриневич і послом Естонії в Україні Гертом Антсу.

"МОН веде консультації з Естонією, яка головує в Раді ЄС, стосовно донесення позиції України щодо статті 7 закону про освіту", - йдеться у повідомленні.

Відомо, що в Естонії працює модель застосування державної мови в системі освіти, яка аналогічна моделі України в рамках нового закону.

"Для нас важливо провести консультації з країною, яка має схожу систему застосування державної мови в школах із мовою навчання національних меншин і донести нашим європейським колегам, що запропонований Україною шлях - це модель, яка вже функціонує в країнах-членах ЄС", - заявила Гриневич.

Також читайте: Росія не може допустити, щоб закон про освіту набув чинності в Україні, - голова Ради Федерації Матвієнко - голові Держзборів Угорщини

Вона додала, що Угорщина направляє всі ресурси та енергію для поширення неправдивої інформації про плани України щодо статті 7.

"Я розумію, що в них вибори і вони ведуть на наших територіях передвиборну кампанію, адже українці, які належать до угорської меншини, голосують на їхніх виборах. Однак політичні мотиви не повинні перекреслити педагогічних цілей, а саме необхідність поліпшення якості освіти та вивчення державної мови в школах нацменшин", - резюмувала Гриневич.

Посол Естонії в свою чергу запропонував заручитися підтримкою максимальної кількості країн, які теж є країнами походження різних національних меншин.

Читайте також: Блокадою європейських прагнень України Будапешт визнає, що йому байдужа доля українських угорців, - Ірина Геращенко

"Сильною підтримкою може стати підтримка Болгарії або Польщі, меншини яких також проживають і навчаються на території України", - зазначив Антсу.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. 25 вересня Президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", ухвалений Верховною Радою.

Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. Нова редакція закону "Про освіту" передбачає, що діти, які підуть до школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі - перші чотири роки. З п'ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти. При цьому представники нацменшин, які почали навчання в школі до 2018 року, продовжать його отримувати за старими нормами, з поступовим збільшенням кількості предметів українською мовою.

Застереження проти нього висловили Угорщина, Румунія, Болгарія, РФ і Молдова.

Згодом
у МЗС Румунії висловили стурбованість ухваленим ВРУ законом про освіту, а Угорщина заявила, що припиняє підтримку України на міжнародній арені. Голова Міністерства людських ресурсів Угорщини Золтан Балог звернувся з офіційним листом до міністра освіти і науки України Лілії Гриневич і попросив про особисту зустріч, щоб обговорити новий закон про освіту. Пізніше парламент Угорщини одноголосно ухвалив резолюцію з осудом українського закону про освіту, вказавши на порушення прав угорців у Закарпатті. Рада федерації і Держдума Росії також виступили проти українського закону про освіту.
28 вересня Міністерство закордонних справ України направило закон "Про освіту"
на експертизу до Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія).

28 вересня набув чинності закон "Про освіту".

4 жовтня Президент Порошенко, коментуючи закон про освіту, заявив: "Реформа освіти важлива для захисту національної ідентичності й мови".

Водночас голова МЗС Угорщини відмовився зустрічатися з Клімкіним під час свого візиту на Закарпаття, а 9 жовтня він заявив: "Угорщина зажадає переглянути Угоду про асоціацію Україна-ЄС у найближчий понеділок".

12 жовтня ПАРЄ провела термінові дебати щодо мовної статті закону про освіту. Доповідач ПАРЄ з цього питання зазначив: "Україна має законне право захищати державну мову". А голова української делегації Ар'єв під час дебатів заявив: "60% учнів-угорців не змогли скласти ЗНО з української мови і вступити до вишів". У підсумку ПАРЄ прийняла резолюцію щодо освіти мовами нацменшин в Україні.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n459570
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору