EN|RU|UK
 Політика України
  6492  48

 Основним ризиком медреформи є неформальні платежі, - МОЗ

минздрав

Основним ризиком медичної реформи є практика неформальних платежів, вважає заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

"Я бачу ризик у тому, що доведеться платити двічі. Реально найбільша проблема і просто ракова пухлина нашої медичної економіки - це неформальні платежі, які величезні", - сказав він у ході дискусії "Що нам чекати від осені реформ" у Києві в четвер, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

П.Ковтонюк відзначив складність "відвикання" системи охорони здоров'я від неформальних платежів, а також підкреслив, що лікарня "отримає по руках", якщо буде встановлено факт оплати пацієнтом послуг, які вже оплачені з бюджету за розрахованими тарифами. При цьому "тарифи повинні бути економічно обґрунтованими і досить високими, щоб покрити всі витрати клініки", -додав заступник міністра.

За словами П.Ковтонюка, під час впровадження медреформи доведеться боротися зі "спокусами": "перша спокуса - пообіцяти людям занадто багато (безоплатних. - Ред.) послуг. Друге - встановити занадто низькі тарифи, щоб люди продовжували нести неформальні платежі".

"Нам доведеться в 2020 році, коли реформа добереться до всіх медустанов, бути дуже технократичними і сказати, що ми, можливо не зможемо сплатити за хорошими ринковими тарифами усі послуги, але ми їх сплатимо чесно. Тоді ми реально поборемо неформальні платежі", - підкреслив заступник міністра.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n460590
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору