EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  9909  88

 Fitch прогнозує прискорення зростання ВВП України

ввп

У 2018 році ВВП країни може збільшитися до 3,2% за рахунок зростання внутрішнього попиту.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch спрогнозувало прискорення зростання ВВП України до 3,2% у 2018 році. Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на 112, про це йдеться у повідомленні на сайті агентства.

Як зазначили в агентстві, в 2017 році очікується зростання ВВП України на 2%, тоді як прогнози на наступні два роки були поліпшені - 3,2% і 3,7% відповідно. У своєму попередньому економічному прогнозі Fitch прогнозувало прискорення зростання до 3%.

"Зростання, швидше за все, буде залишатися слабким, ніж рейтинги "B", незважаючи на відновлення прогнозу. Fitch прогнозує зростання на 2% в 2017 році і очікує, що Україна прискориться до 3,2% і 3,7% в 2018 і 2019 роках, відповідно, в результаті внутрішнього попиту. Приватне споживання сприяє поліпшенню реальних доходів і розширення доступу до кредитів. Інвестиції (21,4% ВВП) переживають циклічне відновлення, але він залишиться нижче "В" (24%)", - йдеться в повідомленні агентства.

Також Fitch прогнозує в 2018 році отримання Україною чергового траншу від Міжнародного валютного фонду (ВМФ). Аналітики розраховують, що українською владою буде прийняте законодавство про приватизацію та боротьбі корупцією.

"Fitch очікує наступного траншу програми (можливо, 1,9 млрд. дол. США) у наступному році після затвердження бюджету 2018 року і угоди між МВФ і урядом щодо змін формули для коригування тарифів на опалення в домашніх господарствах. Подальші виплати від МВФ та інших міжнародних партнерів будуть залежати від прогресу у порядку денному структурних реформ, передусім земельної реформи та досягнення результатів з точки зору приватизації та боротьби з корупцією", - зазначено в прогнозі.

Аналітики вважають, що у 2019 році в Україні варто очікувати скорочення інфляції.

"Інфляція в середньому складе 12,9% і завершить 2017 рік над цільовою групою Національного банку України (НБУ) на 8% -2% за шоків пропозиції (ціни на продовольство). Тим не менш, він, ймовірно, буде поступово знижуватися протягом прогнозованого періоду та в середньому 7,8% в 2019 році, все ще вище, ніж в середньому на 5%", - зазначено в прогнозі.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Україна пройшла економічне дно півтора року тому, зараз триває раннє економічне зростання, - Абромавичус

Довгостроковий рейтинг дефолту емітента України агентство залишило на рівні "B-" з прогнозом "Стабільний".

"Рейтинги України відображають слабку зовнішню ліквідність, високе державне боргове навантаження і структурні недоліки, з точки зору слабкого банківського сектора, інституційних обмежень та геополітичних і політичних ризиків", - йдеться в повідомленні.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n461023
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору