EN|RU|UK
 Політика України
  1646  9

 Тестування на поліграфі претендентів на пост глави Держбюро розслідувань закінчиться 10 листопада, - член конкурсної комісії Монастирський

монастырский

Тестування претендентів на пост директора Державного бюро розслідувань, яке почалося 30 жовтня, триватиме до 10 листопада.

Про це в коментарі Цензор.НЕТ розповів член конкурсної комісії, експерт Українського інституту майбутнього Денис Монастирський.

"Процедурно тестування на поліграфі претендентів на пост глави ДБР має закінчитися 10 листопада, якщо не буде ніякої зміни в графіку в зв'язку з непередбаченими обставинами, наприклад, з хворобою когось із кандидатів, - пояснив він. - Такі переноси вже є. Тому ми вже почали використовувати запасні дні, вони передбачені. Зараз за день тестують по дві людини".

За словами Монастирського, цей етап конкурсу закритий, він буде проходити без участі журналістів, тому графік не оприлюднюється.

Поліграфологові належить з'ясувати шість основних моментів: чи здійснював конкурсант протиправні дії, чи відкриті стосовно нього кримінальні провадження; чи перебуває вона на агентурного зв'язку в спецслужбі іншої держави; чи брав участь у діяльності заборонених законом або судом громадських об'єднань, перевіряється його членство в політичних партіях, участь у створенні або діяльності політичних партій; наявність громадянства іншої держави або документа, виданого уповноваженими органами іншої держави, про те, що суб'єкт дослідження набуде її громадянство, якщо вийде з громадянства України; розголошення відомостей, які є конфіденційною, секретною або службовою інформацією; достовірність інформації, сумніви щодо якої виникли під час проходження особою, яка претендує на призначення на посаду в Бюро, співбесіди перед надходженням на службу в Бюро.

Наступним етапом має стати фінальна співбесіда.

"Кандидат приходить на засідання комісії, воно транслюється і в онлайн-режимі йому ставлять запитання", - пояснює експерт. - Якщо якісь із них будуть стосуватися результатів перевірки на поліграфі, які є персональною інформацією, частина засідання може проводитися в закритому режимі".

Дата, коли почнуться такі фінальні співбесіди, поки не визначена, як і невідомо поки, як довго воно триватиме.

"Нам потрібно не менше десяти днів, але все залежить від того, чи буде кворум, - зазначив Монастирський. - Усі члени комісії зайняті на основних місцях роботи, можуть бути відрядження. Сподіваємося, що нам вдасться забезпечити штатний режим роботи, і максимально швидко завершивши всі етапи, провести рейтингове голосування. Але до 20 листопада, як це передбачено Кримінальним процесуальним кодексом, ми, очевидно, не встигнемо".

За прогнозами експерта, повноцінно ДБР зможе запрацювати не раніше, ніж через рік після призначення директора бюро.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n461122
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору