EN|RU|UK
 Політика України
  18240  173

 Транзит газу приніс у держбюджет 24,9 млрд грн, - "Нафтогаз"

газ газа транзит газопровод труба газовая

За підсумками 9 місяців цього року Державний бюджет України отримав 24,9 млрд грн податків від транзиту газу через українську газотранспортну систему (ГТС).

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Департамент корпоративних комунікацій Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".


"Доходи від транзиту газу забезпечили майже чверть платежів Групи Нафтогаз у Державний бюджет: у разі відсутності транзиту відрахування Групи в бюджет за період з 01.01.2017 по 01.09.2017 р. становили б орієнтовно 66,7 млрд грн замість фактичних 91,6 млрд грн. Такі розрахунки провів аналітичний департамент Нафтогазу на прохання одного з міжнародних партнерів України", - йдеться в повідомленні.

"24,9 млрд грн бюджетних надходжень, які забезпечив транзит газу за 9 місяців, близькі за обсягом до фактичних витрат на освіту за цей же період і майже в 1,5 раза перевищують сукупні витрати на охорону здоров'я, спорт і захист навколишнього середовища. Ці надходження за січень-вересень на третину перевищують усі заплановані витрати на утримання Національної поліції на весь 2017 рік. Крім того, без доходів від транзиту за результатами 2016 року держава була б змушена провести докапіталізацію Нафтогазу більш ніж на 5 млрд грн, що збільшило б державний борг на відповідну суму", - відзначили в компанії.


Збереження транзиту, про важливість якого неодноразово заявляло керівництво Нафтогазу, буде можливим лише за умови залучення кваліфікованого західного партнера до управління українською газотранспортною системою.

"На жаль, поява європейського партнера не є гарантією збереження транзиту, але відсутність такого партнера точно гарантує втрату транзиту", - зазначив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв, виступаючи на 20-й міжнародній конференції "Нафта і газ 2017".

На думку Андрія Коболєва, спроби окремих політичних груп блокувати механізм відокремлення транспортування газу зі складу Нафтогазу (анбандлінгу) у форматі, який зробить можливим залучення західного партнера і сертифікацію оператора за європейськими вимогами, можуть призвести до серйозних загроз для бюджету і фінансової системи країни вже найближчим часом.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n461408
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору