EN|RU|UK
 Політика України
  1382  23

 "Укрзалізниця" не підвищуватиме залізничні тарифи для бізнесу в 2018 році, - ЗМІ

уз

Федерація роботодавців України (ФРУ) веде роботу з економічним блоком Кабінету Міністрів України над текстом Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво в питаннях регулювання тарифів на вантажні залізничні перевезення.

Згідно з документом, текст якого є в Бізнес-порталу UAprom, для створення умов для ефективної господарської діяльності підприємств промисловості та агропромислового комплексу України і ПАТ "Укрзалізниця" (УЗ) сторони погоджуються протягом усього 2018 року не підвищувати тарифи на вантажоперевезення в межах України.

Крім того, УЗ зобов'язується відкрити спецрахунок для фінансування всієї затвердженої інвестиційної програми, а інформацію про рух грошових коштів на спецрахунку зробити публічною. При цьому інвестиційні пріоритети "Укрзалізниця" в 4 кварталі 2017 року і в 2018 році сфокусує на вирішенні інфраструктурних проблем (розшивання "вузьких місць", ремонт та оновлення вагонного парку, магістральних локомотивів, капремонт колій).

Як повідомив UAprom голова Ради ФРУ Дмитро Олійник, позиція промисловців полягає в тому, що 15%-го підвищення тарифів з 1 листопада "Укрзалізниці" досить, щоб "компенсувати витрати і вкласти гроші в тяговий і рухомий склад наступного року".

За його словами, якби УЗ прийняла компромісну пропозицію президії ФРУ про індексацію на 11,3% з 1 листопада, то промисловці були готові розглядати 4,5% -ве підвищення в 2018-му.

У свою чергу президент Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков підтримав пропозицію ФРУ.

"Ми повністю підтримуємо пропозицію Федерації роботодавців: якщо цього року тарифи виростуть на 15%, то ми ж розуміємо, що це підвищення і на наступний рік автоматично. Тому в 2018-му не повинно бути ніякої індексації", - сказав він.

Крім того, О.Каленков зазначив, що наступний рік повинен стати для "Укрзалізниці" показовим у плані демонстрації результату.

"Поліпшіть оборотність вагонів, забезпечте повноцінне вантажне сполучення з Маріуполем, забезпечте пропорційний розподіл парку піввагонів за регульованими тарифами, покажіть, скільки закупили продукції на внутрішньому ринку у вітчизняних виробників, і тоді вам буде легше вести переговори про підвищення тарифів на 2019 рік", - вважає голова "Укрметалургпрому".

Він переконаний, що поки відсутня Нацкомісія з регулювання тарифів на транспорті, яка вивчатиме інвестпрограму і фінплан УЗ, повинен бути підписаний формалізований документ між вантажовідправниками і монополією.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n461482
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору