EN|RU|UK
 Політика України
  40443  321

 Можливо, Ващиковський надивився телебачення РФ і уявляє, що по Києву ходять люди у формі СС, - В'ятрович

вятрович

Польські політики через демонізацію українців намагаються отримати політичні дивіденди у своїй країні.

Про це заявив директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, коментуючи заяву міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського, що "люди, які демонстративно надягають мундири СС "Галичина", в Польщу не приїдуть", повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Гордон.

"Міністр чітко назвав ознаки. Один з них - люди, які носять форму СС. Дуже дивна ознака, можливо, пан міністр надивився російського телебачення і уявляє собі, що по Києву ходять люди в формах СС", - сказав В'ятрович.

Друга ознака, за його словами, набагато серйозніша.

"Він каже, що під заборону в'їзду в Польщу можуть потрапити посадові особи, які заважають вшануванню пам'яті загиблих поляків на території України. Йдеться про людей, які відповідають на це питання від імені держави. Очевидно, це дуже дивне зауваження, адже єдине, чого вимагають такі посадові особи, а серед них є і я, - це дотримання українського законодавства. Те, що ми бачимо з польської сторони, - це не бажання вирішити проблему, яка не є такою вже глобальною, а бажання далі її роздувати, щоб отримати якісь політичні дивіденди у своїй країні. Через це демонізуватиметься українська сторона, щоб отримати більшу підтримку в Польщі", - сказав глава Українського інституту національної пам'яті.

Нагадаємо, 2 листопада Ващиковський заявив, що Польща має намір запустити процедуру, яка не дозволить в'їхати в країну українцям, що демонструють антипольські погляди.

3 жовтня Польська селянська партія хоче ввести кримінальну відповідальність за пропаганду ОУН-УПА. Це один з елементів законопроекту про затвердження 11 липня "Національним днем пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої, здійсненого в 1943-1945 роках" і внесення поправок до деяких чинних законів.

6 лютого голова правлячої в Польщі партії "Право і Справедливість" Ярослав Качинський заявив, що вихваляння лідера ОУН Бандери може створити перешкоди в інтеграції України в Європу.

У 2016 році в липні Сейм Польщі ухвалив резолюцію щодо Волинської трагедії, назвавши її "геноцидом польського народу" і встановивши 11 липня Національним днем пам'яті.
Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що історичне минуле значною мірою впливає на польсько-українські відносини. За його словами, Польща разом з Україною готова вшановувати багатьох українських героїв, але не згодна прославляти тих, кого вважає злочинцями.

Депутат Верховної Ради Олег Мусій (позафракційний) запропонував парламенту встановити 24 березня Днем пам'яті про українців-жертв геноциду, вчиненого Польщею в 1919-1951 роках. Спікер польського Сенату Станіслав Карчевський виступив проти визнання Верховною Радою геноциду українців владою Польщі в 1919-1951 роках.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n461552
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору